Ana Sayfa İnternet Gmail Üzerinden Fatura Ödeme Devri

Gmail Üzerinden Fatura Ödeme Devri

Her yazımızda olduğu gibi bu yazımızda da günümüz internet kullanımının geldiği noktadan bahsetmemek elde değil. Teknoloji bu derece gelişirken buna paralel olarak sürekli gelişen ve ihtiyaçlara göre şekillenen internet öyle bir hal aldı ki artık ihtiyacımız olduğunu hissetmesek de bize bazı nimetleri sunmaya devam ediyor.

İlk olarak iletişim modelimizi şekillendiren internet sonra faturalarımıza ve gündelik işlerimize karışmaya başladı. Örneğin evimize adam akıllı fatura gelmemeye başladı. Artık tüm yazışmalarımızı, dosyalarımızı ve faturalarımızı maillerimiz üzerinde saklamaya başladık. Böylelikle unutkanlık gibi durumların önüne geçildi tabi ki bu durum mailini aktif olarak kullanan kullanıcılar için geçerli. İnternet ve teknoloji deyince aklımıza gelen şirketlerin başında yer alan Google bu duruma da el atmayı düşünüyor.

Pony Express olarak adlandırılması düşünülen bu proje Gmail üzerinden fatura ödemenmesini sağlayacak. Para transferi yapabildiğimiz Gmail aynı zamanda ödemelerimizi de gerçekleştirebileceğimiz bir mecra haline gelecek. Bir takım tanıma işleminden sonra kullanıcının adına olan tüm faturaları ödeyebileceği Pony Express hizmetini kredi kartı ile de kullanabileceksiniz. Kredi kartının sisteme tanıtılması durumunda ise faturaları otomatik ödeme talimatı ile günü geçmeden ödeyebileceksiniz. 2015 sonlarına doğru kullanıma girmesi düşünülen bu hizmetin ne derece başarılı olacağını hep beraber göreceğiz.

screen-shot-2015-03-24-at-1-03-58-pm

Eğer farkettiyseniz Facebook, Google gibi teknoloji devler artık bankaları devre dışı bırakmaya çalışmakta. Bankaları insanlar neden kullanır ? Para işlerini halletmek için ve bunlar içinde bir takım ücret kesintileri yaparlar. Peki her gün aktif şekilde kullandığımız bu platformlar üzerinden tüm para işlerimizi halledebilmemiz sizce bankaları gereksiz kılmıyor mu ? Bu gelişmelerin asıl amacı insanların hayatının kolaylaştırılması adına mı yoksa tüm insanlığı tek bir platforma yani internete bağımlı hale getirilmeye çalışılması mı ? Bizce ilerleyen senelerde internet öyle bir hal alacak ki sokaklarda adam akıllı insana rastlayabilmemiz bile zor olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz