Ana Sayfa Güvenlik Çocuklamızı Uzak Tutmamız Gereken Mobil Uygulamalar

Çocuklamızı Uzak Tutmamız Gereken Mobil Uygulamalar

Çocuklarınızı Uzak Tutmanız Gereken 2 Mobil Uygulama

Çocuklarınız 20 yaşında, hatta 30 yaşında olsa bile her zaman sizin çocuklarınızdır ve onları her zaman hayatın zorluk ve kötülüklerinden korumaya çalışırsınız. Fakat çocuklarınız henüz reşit değilse çok daha fazla dikkat etmek zorundasınız. Yani yaşları her ne olursa olsun onların güvenliği birinci önceliğiniz olmalı. “Pewresearch internet projesi”nin yaptığı bir araştırmaya göre ergenlerin yaklaşık %95’i internet ve de telefon aracılığıyla sürekli online, ayrıca arkadaş çevresi ile chat halinde.
Eğer çocuklarınıza yeterli derecede doğru internet kullanımı hakkında bilgi vermediyseniz, çeşitli tehlikeler oluşturabilecek mobil uygulamalara yönelebilirler ve kişisel güvenliklerini tehlike altına sokabilirler.
Ortalama bir genç akıllı telefonları ile günde ortalama 7.5 saat vakit geçiriyor ve sosyal hesaplarını aktif olarak kullanıyor.

 

Çocukların telefon kullanması ne kadar doğru ?

Belli bir yaşın altındaki çocuklarınızı güven altında tutabilmeniz için telefonunda yüklü bulunan ve sıklıkla kullandığı uygulamaları izlemek zorundasınız.Aşağıda listelenen ve her ne kadar masum görünseler de büyük tehlikelere yol açabilecek uygulamaları çocuklarınızın cep telefonlarında aratmalı ve gereken tedbiri almalısınız.

whisper

Whisper

Whisper yaptığı açıklamada kendisini “kendinizi ifade edebileceğiniz en iyi online platform” olarak tanımlamakta. Bu mobil uygulama sayesinde kendinize yakın hissettiğiniz insanlar ile bağlantı kurabilir ve etrafındaki görmediğin dünyayı keşfedebilirsin.
Whisper kullanıcılarının %70’i 25 yaş altı bayanlardan oluşmakta ve bu alt sınır 9-10 yaşlarına kadar inebilmekte.
Uygulamanın gençler arasında bu kadar yaygın olmasının sebebi küçük yaştaki kullanıcılara online özgürlük sağlamasıdır. Böylelikle çocuklarınız en saf ve temiz duygularını tüm dünyadaki insanlar ile anonim! Olarak paylaşabilmekte.
Neden dikkat etmelisiniz : Çocuklarınız özel duygu ve yaşamlarını kendilerine tamamen yabancı olan kişiler ile paylaşabilir. Genellikle o yaştaki çocuklar aile ile çeşitli problemlere sahiptir ve sahip olduğu sıkıntılarını anne ve babası yerine, yargılanmadıkları için yabancılarla paylaşırlar.
Bu sebeble Whisper çoğunlukla sanal zorbalık için kullanılır ve çok küçük yaştaki çocuklarınız çeşitli sapkın insanlar ile rahatlıkla online temasa geçebilir.

kik

Kik Messenger

Kik Messenger online olarak yazışabilme, resim ve video gönderebilme hizmeti sunan, tamamen ücretsiz ve tüm dünyada 180 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan bir mobil uygulamadır.
Neden dikkatli olmalısınız : Bu uygulama telefonun wireless bağlantısını kullanarak sms hizmeti sağlar ve bu durum da aile kontrol ve izlemesini zorlaştırır. Ayrıca karşıdaki kişi kimliğini çok rahatlıkla gizleyebilir ya da yanıltıcı bilgiler verebilir, kimin kim olduğuna dair kesinlikle bir güvenceniz yoktur.

 

Çocuk Giyim

 Çocuk giyim alışverişi yaparken mutlaka çocuklarınızı zevkini göz önünde bulundurmalısınız. Onların beğenmediği bir kıyafeti  asla almamalısınız. Bu hususta çoğu  annelerin yaptığı hatalardan biri de çocuğunun beğendiği kıyafeti değil de kendi beğendiği modeli alarak çocuğunu giydirmektedir. Çocukların zevk ve beğenilerinin olduğunu  ve doğduğu andan itibaren  şekillendiğini unutmayınız. Bu nedenle çocuk giyim alışverişinizde çocuğunuzun zevkini göz önünde bulundurmalı ve onu zevkine hitap eden kıyafetleri tercih etmelisiniz.  Çocuk giyim ürünlerini aşağıdaki linke tıklayarak satın alabilirsiniz.

https://www.mavipink.com/cocuk-giyim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz