Ana Sayfa İncelemeler ControlAir Nedir ?

ControlAir Nedir ?

ControlAir, bir İsrail firması olan EyeSight ile Arçelik iş birliği ile geliştirilen Mac kullanıcılarının işlerini kolaylaştıracak bir uygulamadır.

Yukarıda yaptığımız detaysız açıklamayı bir kenara bırakacak olursak Control Air, Mac kullanıcıları ve doğal olarak Apple müşterileri için üretilen, kullanıcıların gündelik kullanımlarda tek parmak işareti ile Maclerini yönetmelerine imkan sağlayan Mac üzerinde bulunan kamera aracılığı ile çalışan bir uygulama olarak iTunes Mağazalarında yerini almaktadır.

Ücretsiz olarak kullanıma açılan Control Air, kameranın görebileceği şekilde yaptığınız parmak hareketlerinin sonucunda müzik açma, kapama, ileri ve geri sarma gibi işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilmektedir. Sadece müzikle sınırla kalmıyor tabi ki. Mac kullanıcılarının sıklıkla kullandığı iTunes, QuickTime Player, Rdio, Spotify, VLC ve VOX gibi platformlarda Control Air ile tek parmak hareketi ile hükmedebileceksiniz. Uygulamaya entegre edilen bazı global alanda anlamı tek olan hareketlerde mevcut. Örneğin sesi kısmak istediğinizde parmağınız ile yapacağınız “sus” hareketi. Şu an için kullanımı yaygın olmadığından dolayı daha detaylı bir bilgi aktaramıyoruz.

controlair-e1423241233606-700x374

Şu an için sadece iTunes Amerika mağazasında yer alan kullanıcıların yararlanabileceği bu uygulama OS X 10.7 ve üstü işletim sistemlerinde 64-bitte çalışabilmektedir. Control Air’i kullanmak için işletim sisteminiz uygunsa ve tek sorun lokasyon ise kolayca iTunes mağazasına geçebilirsiniz. iTunes Amerika mağazına geçmek için sadece hesap ayarlarınızdan lokasyonu değiştirmeniz yeterli olacaktır. Ekstra bir program, uygulama ve efor harcamaya gerek yoktur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz