Ana Sayfa Oyun Dota 2 Steam Rekoru Kırdı

Dota 2 Steam Rekoru Kırdı

Bir RTS yani gerçek zamanlı strateji oyunu olan Dota 2, Steam tarafından açıklanan verilere göre 1 milyon 75 bin oyuncu ile zirveye oturdu.

Yukarıda verdiğimiz rakam yani 1 milyon 75 bin kişi oyunu oynayan değil oyunu aynı anda oynayan kullanıcıyı işaret etmektedir. En büyük rakibi olan League of Legends oyuncuları tarafından bir türlü kabul edilmeyen ve kendi oyuncu kitlesi tarafından da sürekli üstün gösterilmeye çalışan oyunun ne denli geniş bir kullanıcı ağına sahip olduğunu da bu sayede görmüş olduk.

Her iki oyunu oynayan oyuncuların arasındaki tartışma Galatasaray – Fenerbahçe derbisi gibi sonuçlansa da yani bir türlü birbirlerine üstünlük kabul ettiremeselerde üzülerek söylemeliyiz ki Dota 2 ülkemizde çok fazla bilinen bir oyun değil. Kısaca LoL olarak bilinen League of Legends, Knight Online ve Metin 2 gibi oyunlardan sonra ülkemizde en çok oynanan oyun haline gelmişti. Peki Dota 2’yi dünya üzerinde bu derece vazgeçilmez kılan şey nedir ?

Dota, LoL tarzı oyunların atası olarak bilinmektedir. Her ne kadar League of Legends oyuncuları savundukları oyunun efsane olduğunu söyleseler de gerçek tam tersini söylemektedir. Oyun zorluğu açısından daha ön planda olan Dota 2 yaş kitlesi olarak da daha çok yetişkin kitleye seslenmektedir. Fakat yaşlı olmanın dezavantajını LoL’a karşı popülerliğini kaptırarak yaşamıştır.

Dota-2-Three-Spirits

Steam üzerinde Dota’nın hemen arkasından ise Counter Strike: Global Offensive gelmekte. 3. oyunumuz ise Team Fortress 2.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz