Ana Sayfa Mobil Mikro Sıvı Teknoloji Ürünü: Phorm

Mikro Sıvı Teknoloji Ürünü: Phorm

Çağın hızla değişimi sonucu tuşlu telefonlardan bir anda dokunmatik ekranlara geçişimiz kolay olmuş gibi görünmesine rağmen son dönemde dokunma hissiyatımıza tekrar sahip olmanın peşine düştük. Bunun için sanal klavyelerdeki harflere dokununca çıkan su sesine şartlandık fakat bu da istediğimizi vermedi.

Son dönemde özellikle tabletler için üretilen klavyeli kılıfların bir nebzede bu isteği yerine getirmesi için oldukça çaba gösterildi ve aktif kullanıcılar tarafından biraz olsun takdir gördü. Teknoloji dünyası ise bu konuya kayıtsız kalamadı. Fakat kullanıcıların hem sanal klavyeden istediği dokunma hissiyatını alamamaları hem de klavyeli kılıflarda ki o kaba tuşlara dokunmanın tat vermemesi işleri zorlaştırdı. Bunun üzerine teknoloji üreticileri hem şık bir görünüm sağlayacak hem de biraz ilizyonist yaklaşımla yeni teknoloji kılıf üretimine start verdiler.

Mikro sıvı teknolojisinin nimetlerinden faydalanılarak , sıvıların belirli bölgelerde bir anda yükselmesi yani su damlacığı halini alması ile kılıfın asıl işlevini sağlayacak özelliği keşfedilmiş oldu. Tamamen yumuşak bir dokunma hissi oluşturmak için ideal bir fikir geliştirildi. İlk etapta İpad mini‘ye uygun olarak üretilen kılıf, iPhone 6 Plus‘ı da repertuvarına katarak ön satışlarına başlamayı hedefliyor.

Phorm-iPad

Kılıfın arkasında bulunan çekmeli mekanizma aktif edildiğinde önceden belirlenmiş noktalara yani klavye harflerinin bulunduğu noktalara sıvı pompalıyor. Böylece yıllardır alışık olduğumuz dokunma hissine hafif ve şık bir tarzda yağmur damlası görünümüyle sahip oluyoruz. Bu teknolojik kılıf olan Phorm‘un ön sipariş fiyatı ise 100 dolar olarak gösterilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz