Ana Sayfa İnternet E-Okul Nedir?

E-Okul Nedir?

E-Okul Giriş

E Okul sistemi 2007 ocak ayında başlayıp her türlü okulda okuyan öğrencilerin yani devlet ve özel okullarda ki öğrencilerin okula kayıt yaptığı andan itibaren tutun okuldan mezun olduğu zamana kadar okul içerisinde ki önemli bilgilerin kayıtlı olduğu yer ve her türlü bilgilerin verildiği mesela  okuduğu okulun yönetim tarafından yapılan duyuruları, sınavlardan aldığı notlar,okula gidip-gitmediğini gösteren devamsızlık bilgisi, sınavların ne zaman yapılacağı ile ilgili ayrıntılı bilgi için sınav tarihleri gibi birçok öğrenciler için gerekli bilgiler e-okul sisteminde yer almaktadır.

Yani kısacası veli bilgilendirme amaçlı sistemde denilebilir.

E-Okulun kapsama alanı?

Devlet okulları,Özel okullar,Anaokulu,İlkokul,Ortaöğretim

E-Okul Sisteminde Neler Yapılabilir?

E-Okul sistemi öğrencilere ve velilerine oldukça kolaylık sağlamaktadır. E-Okul Sayesinde veliler  öğrencinin kaydını,nakil işlemlerini,sınavdan aldığı başarılı veya başarısız notlarını,Veliler çocuklarının ne zaman ve hangi sınava gireceğini rahatlıkla öğrenebilir,TEOG gibi öğrencilerin sınav başvurularını ve yıl sonu yaklaştığında öğrencilerin merakla beklediği takdir ve teşekkür hesaplamalarını kolaylıkla yapılabilmektedirler.

E-Okul giriş nasıl yapılır?

İlk önce E-Okul sitesine giriş yapmalısınız siteye giriş yaptıktan sonra karşınıza T.C kimlik numarası,Okul numarası, ve karşımıza çıkan 4 haneli güvenlik sorusunu doldurduğumuzda bir sonraki aşamada bizden doğum günü ,doğum yılı , cilt no , aile sıra no gibi kimlik bilgilerimizi sorabilir. Ve bu bilgileri doldurduktan sonra artık e-okul sistemine giriş yapabilirsiniz.

E-Okul Hata Vermesi Neden?

E-Okul sistemi bazen hata verebilir ve sisteme giriş yapamayabilirsiniz. Bu hata E-Okul sistemine yoğun giriş nedeniyle olmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz