Ana Sayfa Donanım Transcend 240GB SSD

Transcend 240GB SSD

Bilgisayar ve donanım alanında oldukça önemli bir bileşen haline gelen SSD’ler özellikle oyun severlerin olmazsa olmazı haline gelmiş durumda. Daha hızlı bilgisayar açılışları ve daha akıcı oyun deneyimi açısında SSD’ler ülkemizde son yıllarda oldukça ilgi görmeye başladı.

Fiyat ve Performans odaklı bilgisayar bileşenleri üretici olan Transcend firmasının 240 GB depolamaya sahip olan yeni SSD ürünü ülkemizdeki teknoloji mağazalarında yerini almış bulunmakta.

Transcend firmasının SSD220S ailesinin ortanca modeli olarak tanıttığı 240 GB’lık model giriş seviyesinde bulunuyor ve oldukça ince yapısıyla dikkat çekiyor.

İnce Ve Zarif Tasarım

Transcend firmasının SSD ailesine yeni katılan Transcend 240 GB SSD, ultra ince yapısı sayesinde büyük ilgi toplamayı başardı diyebiliriz. Kalınlığı sadece 7mm olan bu SSD oldukça ince ve zarif bir tasarıma ev sahipliği yapıyor.

Ayrıca oldukça sağlam bir alüminyum kasaya sahip olması sebebiyle dayanıklılık konusunda da kullanıcılarına sorun çıkartmayacak gibi.

Cihazın ayrıca TRIM teknoloji ile uyumlu çalıştığını söylememiz mümkün. Fakat yine bu özelliği aktif bir şekilde hissetmeniz için bilgisayarınızın da TRIM destekli olması gerekmekte.

Ayrıca güç tasarrufu konusunda oldukça başarılı bir SSD olduğunu söylemekte fayda var. SATA Device Sleep Mode teknolojisini kullanan Transcend firması özellikle diz üstü bilgisayarlar da batarya ömrünü uzatmayı hedeflemiş. Ve bu sayede %90 civarında bir enerji tasarrufu sağlamış oluyorsunuz.

SSD Scope Yazılımı İle Beraber Geliyor

Elinize SSD Scope yazılımı ile birlikte ulaşacak olan 240 GB’lik Transcend SSD, bu yazılım sayesinde cihazı daha uzun ömürlü kullanabilmenize yardımcı oluyor. Yine bu yazılım sayesinde SSD220S testlerini yapabilir, yeni ve güncel yazılımları uygulayabilir ve en önemlisi TRIM modunu kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca Crystal Disk Mark 5 testlerine göre cihazın okuma ve yazma hızlarının 551 MB/s  – 493 MB/s olarak ölçüldüğünü de belirtelim.  Ayrıca SSD’nin ağırlığı yaklaşık olarak 58 gram olarak belirlenmiş durumda.

Bu SSD modeli için Transcend firmasının kullanıcılarına 3 yıl garanti sunduğunu da eklemekte fayda var. Ülkemizde ki fiyatı ise 250 TL ve 300 TL arasında değişiklik gösterebiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz