Ana Sayfa Android En İyi 5 Fotoğraf Düzenleme Uygulaması – 2

En İyi 5 Fotoğraf Düzenleme Uygulaması – 2

Akıllı telefon ve tablet kameralarının yüksek çözünürlük konusunda kıyasıya bir yarış içine girdiği bu dönemde kullanıcılarda da fotoğraf çekme işlemi bir tutku haline gelmekte. Neredeyse herkesin elinde iyi kötü bir kameralı telefon bulunmakta ve bu çekilen fotoğraflar üzerinde kullanıcılar bir süre sonra düzenleme ihtiyacı hissetmekte. Daha önceki yazımız En İyi 5 Fotoğraf Düzenleme Uygulaması‘nda 5 adet birbirinden güzel seçmece uygulamadan bahsetmiştik. Peki koskoca uygulama marketlerinde bu 5 uygulamadan daha fazlası yok mu ? Bu yazımızda da ikinci parti olarak uygulama marketlerinde bulunan diğer 5 güzel fotoğraf düzenleme uygulamasından bahsedeceğiz.

Not: Sıralama karışık düzendedir. Uygulamaların opsiyonlarından kullanıcı kullanımına kadar bir çok etken uygulamanın yeterlilik düzeyini belirleyeceği için en iyiden en kötüye doğru bir sıralama uygulanmamaktadır.

1 – Snapseed

Google tarafından üretilen Snapseed uygulaması üzerine kafa yorduğunuzda ve kullanmayı öğrendiğinizde oldukça başarılar sonuçlar elde etmenize olanak sağlamakta. İçerisinde ücretsiz pek çok özellik barındıran uygulama ile profesyoneller gibi fotoğraf düzenleyebilirsiniz. Milyonlarca kullanıcı tarafından beğeni alan Snapseed sadece Android ve iOS işletim sistemleri kullanıcıları tarafından kullanılabilir.

2 – Facetune ( Ücretli )

Selfie tutkunları için vazgeçilmez bir uygulama niteliğinde olan Facetune adından da anlaşılacağı üzere yüz üzerinde birbirinden güzel rötüşlar yapabilmenize yaramakta. Diğer uygulamalardan ayrılan yanı ise odak noktasının yüzümüzde var olan lekelerin kolay bir şekilde giderilmesidir. Bu konuda masaüstü yazılımlar ile başa baş yarışabilen bu uygulamanın tek kötü yanı ise sanırım ücretli olması.

3 – Lightroom

Bu alanda şüphesiz lider konumundaki Adobe firması tarafından üretilen bu uygulama masaüstü versiyonu ile büyük başarı ve beğeni kazanarak adından söz ettirdi. Aynı zamanda Adobe’nin Creative Cloud hizmeti ile kullanılan bu uygulamanın en güzel yanlarından birisi bulut depolama üzerinde bulunan fotoğraflarınızı da düzenleyebilmeniz ve ya mobil aygıtınız ile çektiğiniz fotoğrafları bulut depolamaya yükleyerek bilgisayarınız ile düzenleme yapabilirsiniz. Uygulama Android, iPhone ve iPad olarak 3 farklı uygulama olarak yayınlanıp 30 günlük deneme sürümü ile karşımıza çıkmaktadır.

4 – Aviary

Geniş efekt yelpazesine sahip Aviary Photo Editor, Adobe imzası ile karşımıza çıkmakta. Android ve iOS işletim sistemine sahip cihazlar ile kullanabileceğiniz bu uygulamanın adını pek sık duymamış olsak da keşfedilmemiş yeteneklerden diyebiliriz.

5 – Photoshop Touch

photoshop

Yine bir Adobe imzası ile karşımıza çıkan uygulama neredeyse herkes tarafından bilinen ve grafik tasarım konusunda kendisini kanıtlamış Photoshop yazılımının mobil versiyonu. Adobe bu uygulama ile mobil bir program geliştirmemiş olsa da uygulama marketlerinde bulunan en güzel fotoğraf düzenleyici uygulamayı mobil sisteme entegre etmiş diyebiliriz.

Photoshop ile kullanabildiğimiz her özelliği neredeyse Photoshop Touch ile uygulayabiliriz. Yaratıcı filtre ve efektler ile fotoğraflarınıza bambaşka bir boyut kazandırabilir veya fotoğrafınızda istemediğiniz yerleri keserek yeniden boyutlandırabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz