Ana Sayfa Android En İyi 5 Fotoğraf Düzenleme Uygulaması

En İyi 5 Fotoğraf Düzenleme Uygulaması

Akıllı telefonlarımız ile fotoğraf çekmek ve bu çektiğimiz fotoğraflar üzerinde çeşitli düzenlemeler yapmak için fotoğraf düzenleyici uygulamalara ihtiyaç duymaktayız. Özellikle Selfie ve İnstagram gibi akım ve sosyal ağların da popüler olması ile neredeyse hiç bir fotoğrafımızı ham hali ile atmamaya başladık. Peki Android, iOS ve Windows Phone uygulama marketlerinde bulunan en iyi 5 fotoğraf düzenleyici uygulama hangisi ?

1 – Adobe Photoshop Express

photoshop

Adobe şirketi bu alandaki üstünlüğünü şüphesiz herkese kabul ettirmiş durumda. Anlaşılan o ki masaüstü yazılımlarındaki başarılı performansını mobil cihazlarda da devam ettirmekte. Masaüstü yazılımlarındaki kadar çeşitli özelliklere sahip olmasa da fotoğraflarınıza uygulayacağınız yaratıcı efekt ve filtreler ile oldukça olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Aynı zamanda sosyal ağlara paylaşım fırsatı da sunan uygulama bu yönü ile zamandan tasarruf da sunmaktadır.

2 – Retrica

retrica

Retrica’yı bilmeyen yoktur her halde. Bu derece popüler bir uygulamayı 2. sıraya koymamızın sebebi ise arayüzün kullanışlı olmaması diyebiliriz. Karışık bir arayüze sahip olan uygulama kamera ve filtre özellikleri ile başarılı bir performans sergilemekte. Photoshop’ta olduğu gibi Retrica’da da düzenlediğiniz fotoğrafları diret olarak sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz. Retrica’yı sadece Android ve iOS işletim sistemi ile kullanabilirsiniz. Windows Phone için Retrica söz konusu değil.

3 – PhotoSuite

phosuit

Photoshop gibi başarılı masaüstü yazılımlarından olan PhotoSuite‘de katmanlar ile çalışabilir ve dilediğiniz düzenlemeleri gerçekleştirebilirsiniz. Uygulamanın şu an için tek kötü yanı ise sadece Android işletim sistemi için yayınlanmış olması. iOS işletim sistemine ise ne zaman geleceği bilinmemektedir.

4 – Picsart

picsart

Belki adını ilk defa duydunuz. Belki de Photoshop ve Retrica varken hiç ihtiyaç duymadınız fakat denemenizde fayda var. Nedeni ise, bünyesinde bulundurduğu onlarca kaliteli efekt ve filtre ile birbirinden güzel fotoğraflar elde edebilirsiniz. Uygulamanın diğer bir güzel yanı ise Android, iOS ve Windows Phone işletim sistemlerinde kullanılabilir olması.

5 – Autodesk Pixlr

pixlr

Autodesk firması da aynı Adobe gibi görsel alanda kendini kanıtlamış bir şirket. Mobil uygulaması ise birbirinden farklı özelliklere sahip. Örneğin çektiğiniz fotoğraf üzerinde sonradan odaklama yapabilir ve görsel açıdan daha güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. Windows Phone platformunda kullanılamayan uygulama sadece iOS ve Android için geçerli.

Yazımızın devamı için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz