Ana Sayfa İnternet Facebook, Hindistan’a Ücretsiz İnternet Sundu

Facebook, Hindistan’a Ücretsiz İnternet Sundu

Facebook’un ücretsiz internet projesi olan internet.org Hindistan’da kullanıma açıldı. Bu proje ile Mark Zuckerberg dünya üzerinde daha internet ile tanışmamış olan toplumlara bir nevi teknoloji getirmeyi amaçlamakta.

Hindistan’ın 6 eyaletinde kullanıma açılan bu proje çeşitli konularda insanlara hizmet vermeyi amaçlamaktadır. Bu konular spor, sağlık, haber ve iş konuları gibi çeşitli internet servislerinden oluşmaktadır. Çıkış amacı olarak dünya üzerinde internet erişimi olmayan üçte ikilik kısma ücretsiz internet servisi sağlamayı amaçlayan internet.org yaptığı çalışmalar ile çıkış amacını yakalamış gibi görünmekte. Kullanıcıların istedikleri zaman ücretli şekilde Google ve diğer internet servislerini kullanabileceklerini ifade eden Mark Zuckerberg, bu şekilde bazı kişiler tarafından Google savaş mı açtı eleştirilerine maruz kalmakta.

Ücretsiz sunduğu internet çerçevesinde Google’a ve Google hizmetlerine yer vermeyen Facebook, bu güne kadar Google’ın kendisine açtığı savaşa pek cevap verme taraftarı değildi. En azından biz kullanıcıların bunu hissetmesine müsade etmemekteydi. Son yaptığı hamle ile Zuckerberg, Google’ı Afrika ve Hindistan üzerinde silmeye çalışıyor olabilir.

1908310_10101899222394891_2308776293217772294_n

Bilindiği üzere daha öncede Afrika’da 150 milyon kişiye aynı hizmeti sunan Facebook, diğer sosyal ağlara oranla hizmetlerini biraz daha dış dünyaya açmaya çalışmaktadır. İnternet.org’un bu haberini kendi Facebook profili üzerinden paylaşan Mark Zuckerberg, site üzerinden Pakistanlı bir kullanıcısının ” Pakistan’a internet.org’un ne zaman gelecek ? ” sorusuna ise ” Çalışmalarımız devam ediyor ” şeklinde verdiği cevap bu projenin yayılarak devam edeceğine işaret niteliğindedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz