Ana Sayfa Güvenlik Silinen Fotoğraflar Nasıl Geri Getirilir

Silinen Fotoğraflar Nasıl Geri Getirilir

Silinen fotoğrafları geri getirmek için 3 uygulama

Fotoğraflarınız bilgisayarınızda meydana gelen kötü bir kaza sonucu yok olabilir ve silinebilir. Hatta daha önce sildiğiniz bir fotoğrafa çok uzun bir zaman sonra ihtiyaç da duyabilirsiniz. Bazen de fotoğraf makinenizin hafıza kartındaki ya da flash belleğinizdeki silinen fotoğraflara da ihtiyaç duyarsınız.
Şanslısınız ki herhangi bir şekilde kaybolan ya da silinen dijital fotoğraflarınızı bilgisayarınıza geri getirebilmek için birçok bilgisayar uygulaması bulunmakta,
Fotoğraflarınız çok uzun yıllar önce silinmiş olsa da aslında sadece siz silindiğini zannedersiniz, çünkü tüm fotoğraflarınız veri depolama cihazınızın bir bölümünde data olarak saklanır. Recovery, yani geri kazanma uygulamaları da saklanan bu dataları sadece ortaya çıkararak yeni ve sizin görebileceğiniz biçimler kazandırmak ile yükümlüdür ve çoğu uygulama genellikle bilgisayarınızın fiziksel hafızasında çalışır.
Aşağıda listesi verilen fotoğraf geri dönüştürme uygulamaları sayesinde SD kartınızdan, flash belleğinizden ya da bilgisayar hafızanızdan silinen fotoğrafları geri getirebilirsiniz.

PhotoRec

photorec uygulaması

Photorec, fotoğraflarınızı geri kazanabileceğiniz ücretsiz recovery uygulamaları arasındadır.
İki versiyon halinde kullanıcılarına sunulan bu uygulamada, ilk versiyonu sadece 64 – bit bilgisayarlarda çalıştırabilirken, ikinci versiyonu da yalnızca komut istemi ile kontrol edebilmektesiniz. Yani bilgisayarınız herhangi bir şekilde bozulduysa ve fotoğraflarınıza ulaşmakta güçlük çekiyorsanız bu seçenek sizin için uygun.
Aralarında JPG, PNG ve DOC gibileri de olmak üzere, 440’dan fazla dosya uzantısını geri kazanabilecek olduğunuz bu uygulama diğerleri arasında da en yüksek geri kazanma şansına sahip olandır.
Yapmanız gereken sadece uygulamayı çalıştırmak ve sistem içerisinde arama yapmak. Çünkü PhotoRec arama sırasında belli uzantılara yönelmez, hepsini ortaya çıkartır ve siz de arasından ihtiyacınız olanı seçersiniz.

Free any photo recovery

ücretsiz recovery uygulamaları

Bu güçlü uygulama sayesinde SD kartınızda, bilgisayarınızda ya da diğer hard disklerinizde geri getirmeniz gereken fotoğraf, ses ve de video dosyalarını tekrar kazanabilirsiniz.
Aklınıza gelebilecek tüm veri depolama aygıtları ile %100 uyum içerisinde çalıştığı için silinen dosyalarınızı efektif ve gelişmiş bir şekilde taramanız mümkün. Ayrıca silinen fotoğraf ve videolarınızı isimlerinden tanıyamıyorsanız, ön izleme imkanı ile rahatlıkla ihtiyacınız olanı seçebilirsiniz.

Pandora Recovery

Pandore Recovery uygulaması

PR adı verilen bu güçlü ve ücretsiz uygulama sayesinde, eğer üstlerine tekrardan başka bir veri kaydedilmediyse, silinen ya da kaybolan tüm klasörleri ve dosyaları bulabilirsiniz.
Hard diskinizi ilk olarak uzun bir taramadan geçiren Pandore Recovery, fotoğraflar da dahil olmak üzere, müzik, film, dosya ve dokümanları kolay bir şekilde geri getirir.
Fakat bilmeniz gereken bir durum var ki, PR yanlışlıkla ya da bilerek silinen tüm dosyaları geri getirebileceği konusunda garanti verememekte. Yani diğerlerinde de olduğu gibi, kesin bir sonuç beklememelisiniz.

1 Yorum

  1. Hepimizin başına gelmiştir, bizim için önemli olan dosyalarımızın hata yada farklı bir sebep ile silinmesi. Tavsiye ettiğiniz programlar rahatlıkla sorunu ortadan kaldıracaktır. Paylaşımınız için teşekkürler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz