Ana Sayfa Oyun GTA V, TXAA ile PC İçin Geliyor

GTA V, TXAA ile PC İçin Geliyor

Dünya üzerinde milyarlarca oyuncuya hitap eden ve sevilerek oynanan GTA V, PC’ye 24 Mart 2015 tarihinde gelecek. Oyun daha çıkmadan sistem gereksinimleri konusunda tartışmalara sebep oldu.

GTA V, Nvidia  TXAA teknolojisi kullanılarak oyuncularla buluşacak.Peki nedir bu teknoloji ?

Nvidia TXAA Nedir ?

Oyunlarda gerçekçiliği en üst düzeyde yakalamak için üretilen bu teknoloji, geçici kenar yumuşatma olarak bilinmektedir. Film yapımlarında kullanılan bu tekniğin asıl amacı oyun içi grafiklerde titreşimi azaltarak ve kusurlu kenarları yumuşatarak gerçekçi bir görünüm sunmaktadır.

Rockstar çalışanları Grand Theft Auto hayranlarına olağanüstü grafikler sunmaya çalışırken oluşacak yapaylığı azaltmak için bu TXAA yöntemine başvurmakta. Bu şekilde son zamanların en gözde oyunu olan GTA V, alanındaki liderliğine grafik açısından da bir liderlik katmaya çalışmakta.

Kenar yumuşatma özelliği ile beraber kullanılacak bir diğer teknik ise yaratıcı filtre kullanımı olacak. Kısacası Rockstar GTA V için gösterdiği emeği kullanıcıya aktarırken en üst düzeyde aktarmaya kararlı. Böylesine yüksek performans isteyen oyunun ise bu şekil grafik iyileştirmelerine gitmesi ise kullanıcıları tam anlamıyla ikiye bölmüş durumda.

v_trevor3

Minimum Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1, Windows Vista 64 Bit Service Pack 2

İşlemci: Intel Core 2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz (4 CPUs) / AMD Phenom 9850 Quad-Core Processor (4 CPUs) @ 2.5GHz

RAM: 4GB

Ekran Kartı: NVIDIA 9800 GT 1GB / AMD HD 4870 1GB (DX 10, 10.1, 11)

Sabit Disk Alanı: 65GB

Önerilen Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1

İşlemci: Intel Core i5 3470 @ 3.2GHZ (4 CPUs) / AMD X8 FX-8350 @ 4GHZ (8 CPUs)

RAM: 8GB

Ekran Kartı: NVIDIA GTX 660 2GB / AMD HD7870 2GB

Sabit Disk Alanı: 65GB

 

2 YORUMLAR

  1. Gta 5 pc için uzun süredir beklenen bir oyun, 24 Mart 2015’e ertelenmesi can sıkıcı olsa da grafikleri konsolu geçecek derecede olacak gibi.

    Upgrade etmek performansta tam verim almak açısından yapılması gerekecek gözüküyor, işlemci, ekran kartı fiyatlarına şimdiden bakmak lazım.

  2. GTA 5 sabırsıkla bekleyen birisiydim devamlı PC çıkması için can atıyordum en sonunda dayanamadım ve PS3 için alıp oynama başladım. Aman allahım! Mükemmel ötesinde bir oyundu.. Grafik bakımın biraz düşük kalitede olmasına rağmen gerçekten harika bir senaryo ve gidişata sahipti. Eskisi gibi öyle aman hemen göreve başlayayım mevzuları falan hiç yok.. İlk önce göreve hazırlanıyorsun daha sonrasında ise görevi tamamlıyorsun. Gerçekten hayattan bir alıntı yapılarak yapılan bir oyun.. En ilgimi çeken şey ise oyunda günlük hayatta yaşanabilecek bir çok olaya ve yan göreve yer vermesi.. 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz