Ana Sayfa Android Facebook Otomatik Video Kapatma

Facebook Otomatik Video Kapatma

Popüler sosyal paylaşım sitesi Facebook yeni bir güncelleme ile sayfaya videoları otomatik oynatma özelliği ekledi.

Masaüstü Bilgisayarlar için
Eğer Facebook’a PC’den bağlanıyorsanız “Ayarlar” sekmesinde sol alt köşede “Videolar” sekmesini göreceksiniz. O sekmeye tıklarsanız “video ayarları” başlığından “videoları otomatik oynat” seçeneğini seçerek kapatabilirsiniz.
Facebook Otomatik Video Kapatma

Android için
Android cihazınızdaki Facebook uygulaması ile giriş yapın.Ekranın sağ üst tarafta bulunan alt alta 3 çizgi şeklindeki ikona dokunun. Karşınıza açılacak olan menüde “Uygulama Ayarları” bölüme girin. Karşınıza gelecek ekranda“Video Otomatik Oynatımı” yazan bölüme dokunun ve buradaki ayarı “Kapalı” olarak değiştirin. Veya bunun yerine yine aynı menü de bulunan sadece Wi-Fi bağlantısı ile bağlanıldığında videoların otomatik olarak oynatılmasını da ayarlayabilirsiniz.
15445
iOS (iPhone, iPad) Cihazlar için:
iOS cihazlarda otomatik oynatma özelliğini kapatmak için de, Ayarlar üzerinden aşağılarda bulunan Facebook’a geliyoruz. Orada tekrar Ayarlar’a bastıktan sonra Video bölümü altındaki Auto-play‘i seçerek Off olarak işaretliyoruz.

facebook-ios

1 Yorum

  1. Gerçektende işime yaradı çok can sıkan bir durumdu telefondan girince büyük zorluk hele ki internet paketim hemen bitiyordu valla facebookdan soğumuştum 🙂 teşekkürler çözüm için

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz