Ana Sayfa Sosyal Medya En iyi 5 sosyal paylaşım sitesi

En iyi 5 sosyal paylaşım sitesi

En iyi 5 sosyal paylaşım sitesi

LinkedIn

Teknoplato.com
www.teknoplato.com

Eğer sosyal bağlantılarınızı sadece iş çevrenizi genişletmek için kullanmak istiyorsanız siz ve işiniz için en uygun platform LinkedIn’dir.
Dünyaca ünlü iş adamlarını ve global bir çok şirket profilini bünyesinde barındıran LinkedIn maalesef içerisinde yer alması biraz güç bir ortam. Çünkü profesyonel insanlar tarafından kabul görebilmek için siz de profesyonel olmalısınız. Eğer güçlü bir cv’nizin olduğunu düşünüyorsanız ücretsiz üyeliğinizi başlatın ve iş çevrenizi genişletin.

Google+

Google plus

Dünyanın en büyük arama motoru olan Google sosyal platform işine de el atmış durumda, ve sahip olduğu gücü kullanarak da milyonlarca kullanıcıyı bünyesinde toplamayı başardı. Fakat ne yazık ki Google+ diğer insanları takip etmek ya da edilmek dışında pek farklı şeyler sunmuyor ve diğer rakiplerinden çok çok aşağıda. Yine de istediğiniz biraz eğlence ise ve kolay kullanım ise Google+ kullanabilirsiniz. Fakat tekrar söyleyelim ki, özel bir platform değil.

Instagram

Tekno Dünya Tekno Plato
Tekno Dünya Tekno Plato

Instagram kullanıcılarına sunmuş olduğu “ Mayfair ” ve de “ Toaster ” gibi görsel filtreleri ile bir manlar oldukça ilgi toplamış bir sosyal fotoğraf paylaşım platformudur. Üstelik kullanımı son derece eğlenceli olan bu site ile inanılmaz boyutlarda takipçiler de kazanabilirsiniz. Fakat kötü noktası şu ki, günde bir adet fotoğraf paylaşma şansınız var. Diğer benzerleri sınırsız güncelleme imkanı sağlarken biraz gereksiz bir kural.

Tumblr

Teknoloji mi? Doğru Yerdesiniz
Teknoloji mi? Doğru Yerdesiniz

Tumblr gerçekten de çok etkileyici ve özel bir sosyal paylaşım sitesi, çünkü kullanıcıları tüm paylaşımlarını anonim, yani kimliğini gizli tutarak yapabiliyorlar. Arkadaşlarınızla Tumblr üzerinde buluşabilir, tüm dünyadan yeni arkadaşlar edinebilir ya da tanımadığınız kişilerle anonim sohbet edebilirsiniz.
Takipçilerin ile etkileşimde bulun ve şirketinin marka değerini yükselt !
Diğer platformlarda da olduğu gibi Tumblr da tek bir olumsuz duruma sahip. Konuştuğunuz ya da etkileşimde bulunduğunuz kişilerin kim olduğunu bilemiyorsunuz, yani karşınızdaki kişi gerçekten de söylediği kişi olmayabilir.
Belli bir yaşın altındaki çocuklarınızın kullanmaması daha uygun olur.

Pinterest

Hayatı Pinlemek www.teknoplato.com
Hayatı Pinlemek www.teknoplato.com

Tumblr ile çok benzer özelliklere sahip fakat ondan çok daha iyi organize edilmiş. İlgilendiğiniz pin’lerinizi daha sonra kolayca bulabilmek için onları kategorilere ayırabilirsiniz. Diğerleri gibi büyük kullanıcı hacimlerine sahip olan Pinterest’in problemi ise profilinizi üye olmayan ziyaretçilere kapatması. Eğer gönderilerinizi dışarıdan birisi görmek isterse mutlaka üye olmak zorunda.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz