Ana Sayfa Teknoloji Flipboard PC’lere Geliyor

Flipboard PC’lere Geliyor

Masaüstü bilgisayarlara entegre edilen uygulamalara her geçen gün bir yenisi gelmekte. Bu yazımızda iOS ve Android kullanıcıları tarafından sevilen ve bir çok kullanıcı tarafından tercih edilen Flipboard masaüstü bilgisayarlarda faaliyet göstermeye başladı.

Peki Flipboard Nedir ?

Flipboard, internet üzerinde erişebildiğiniz içeriklerin dergi formatında sunulmasına yardımcı olan bir uygulamadır. Sosyal medya veya web sitelerinde içeriklere Flipboard üzerinden erişmeye çalıştığınızda dergi okuyormuş gibi sayfaları çevirerek bilgi edinebilirsiniz.

En iyi 50 uygulama arasında yer alan Flipboard 2010 yılında iPad için üretilen ve 2012 yılında Google Play’de yerini alarak Android’te de faaliyet gösteren bir yazılımdır. Twitter, Facebook, Google+, Instagram, Tumblr, Google Reader, YouTube ve Linkedln gibi platformlar üzerindeki hesabınıza bağlayarak uygulama üzerinden hesaplarınızın takibini gerçekleştirebilirsiniz.

Sosyal medya ile haşır neşir olan kullanıcıların çoğunlukla tercih ettiği Flipboard’ın en büyük özelliği ise zamandan tasarruf. Hoşunuza giden, ilginizi çeken veya müsait olmadığınız için okuyamadığınız içerikleri kaydedip daha sonra ulaşabilme imkanı sunmakta.

Flipboard-for-PC

Görüldüğü üzere bir çok alanda ve platformda kolaylık sağlayan uygulama artık sadece tablet ve akıllı telefonlar ile sınırlı kalmayarak kullanım alanını genişletti. Bu sayede daha fazla kullanıcıya hitap etmeyi düşünen yöneticilerin aldığı bu karar ne derece faydalı olur bilinmez. Flipboard, dokunmatik ekranlarda kullanım kolaylığı sağlamakta ama bu kolaylığı masaüstü bilgisayarlarda ne derece sağlayabilir orası muamma. Akıllı telefon ve tabletlerde dikey hareket yerine yatay hareket ile sağladığı kolaylığı masaüstünde gösteremeyeceği için başarısından bir şey kaybetmese de popülerliği konusunda da fazla bir artı sağlayacağını düşünmemekteyiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz