Ana Sayfa İnternet RapidShare 31 Mart’ta Hizmetine Son Veriyor

RapidShare 31 Mart’ta Hizmetine Son Veriyor

Geçmiş dönemlerin en çok rağbet edilen dosya paylaşım sitelerinin arasında bulunan ve belki de en çok kullanılan site RapidShare, yaptığı açıklama ile 31 Mart tarihinden itibaren hizmetine son vereceğini açıkladı.

Bu kararın en büyük sebeplerinden birisi internet üzerinde yapılan dosya paylaşım ağlarının genişlemesi ve çeşitli yolların çıkması olabilir. Önceden fahiş fiyata özel üyelik alabildiğiniz sistem rekabet ortamının az olmasından dolayı kullanıcı bulabiliyordu. Fakat önce Torrent‘in çıkması ve yaygınlaşması sonrasında ise rekabet ortamının artması ile upload yapan kişilerin diğer siteleri tercih etmesi ile popülerliğini biraz olsun yitirmekteydi.

Son darbe olarak ise ve kararın alınmasındaki sebep olarak büyük şirketlerin bu sektöre bulut depolama sistemi adı altında girmeleri olabilir. Bilindiği üzere Microsoft, Apple ve Google gibi dev şirketlerin bu alana girmesi ve bu hizmeti en ucuz şekilde kullanıcılara sunması büyük bir dezavantajdı RapidShare için. Bütün bunlara rağmen dayanmaya ve devam etmeye çalışan şirket verdiği yüksek fiyatlar ile kullanıcılarının tepkisini de yavaş yavaş çekmeye başlamıştı. Durum böyle olunca alternatiflere yönelen kullanıcılar RapidShare’in sonunu getirdi.

rsclosed

Genellikle film, müzik, oyun ve illegal dosyaların paylaşımının yapıldı şirketin başı bir çok kez ülkeler ve yapımcılar ile belaya girmekteydi. Bunlara kullanıcı sözleşmeleri ile karşılık veren şirket bir şekilde ayakta kalmayı başarmıştı. Fakat olayın tam anlamıyla maddiyata dönüşmesi ve piyasa üzerinde rekabetin bir hayli gerisinde kalması ile 31 Mart tarihinde kapanma kararı alan RapidShare bize göre en mantıklı davranışı gösterdi.

1 Yorum

  1. Rapidshare eskiden çok fazla bekletse de bu olayı düzeltmişti, eskiden rapidshare linklerine mesafeli yaklaşırken uzun süredir rahatlıkla tıklıyor alternatif link aramadan indiriyordum, yılların upload firmasının kapanması eski kullanıcılar için üzücü bir haber maalesef yapacak bir şey yok.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz