Ana Sayfa Teknoloji Geçmişten Günümüze Google’ın Değişimi

Geçmişten Günümüze Google’ın Değişimi

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru olan Google, 4 Eylül 1988 tarihinde özel bir şirket olarak kuruldu ve akabinde 19 Ağustos 2004 tarihinde halkın kullanımına açıldı. İlk çıktığı zamanlarda kendisiyle rekabette olan birçok arama motoru mevcuttu. Fakat Googlearama motorunu özelleştiren ve kullanımını artıran, siteleri tarayabiliyor özelliği ve kendi veri tabanını genişletiyor olmasıdır.

Kurulduğu günden bu yana tüm arama motorlarının yönünü değiştiren Google, günümüzde de hala en çok kullanılan arama motorudur. Gün geçtikçe ilerleyen teknolojiye ayak uydurarak, her yıl gelişimindeki değişiklikler göze çarptı. Hem görsel hem de yazılım kısmında sürekli değişen hizmetiyle kullanıcılarını memnun etmeyi başardı.

Yıllara Göre Google Değişimi

Google değişimini yıllara vurarak detaylı incelediğimizde ise şu tabloyu görmek mümkün olacaktır:

1998-2000 Yılları Arası

Bu yıllarda sadece web sitesi aramaya yarayan Google’da sekme bulunmuyor.

2001-2007 Yılları Arası

Bu yıllarda belirli içeriklere yönelik sekmeler ekleniyor

2006-2007 Yılları Arası

Sekmelerin akabinde takvim ve Gmail servisleri de ekleniyor.

2007-2011 Yılları Arası

Sekmeler yerlerini gezinti çubuklarına bırakıyor ve Google servisleri gezinti çubuğuna ekleniyor.

 

2011 Yılı

Artan servis hizmetleri, sayfanın sol kısmına yerleştiriliyor.

2014 Yılı ve Günümüz

Modern arama motoru olan Google, kullanışlı görsel tasarımı ile hala günümüzde en çok kullanılan arama motorları arasında yerini koruyor.

Google çeşitli uygulamaları ile kullanıcılarını her anlamda memnun ediyor. Menü kısmında bulunan; Hesabım, Haritalar, Youtube, Play,Haberler, Gmail, Drive,Takvim,Google+, Çeviri ve Fotoğraflar seçenekleri ile tüm hesapları tek çatı altında toplayarak kullanımı kolaylaştırmakta.Dünyaca kullanılan ve en popüler arama motoru olan Google,halâ tercih edilebilirliğini korumaktadır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz