Ana Sayfa İnternet Youtube’a Canlı Oyun Yayını Özelliği Geliyor

Youtube’a Canlı Oyun Yayını Özelliği Geliyor

Yazımıza başlamadan önce bu gelişmenin şuan için bir dedikodudan ibaret olduğunu söylemeliyiz. Fakat hem yapılan yenilikler hemde internet kullanımının gittiği nokta itibari ile bu gelişmenin tam olarak bir dedikodu sayılmaz. Youtube üzerinde yapılan aramalara bakıldığında şarkı, eğitim videoları, komik videolar ve oyun videoları olduğu aşikar. Artık oyuncular yeni çıkan oyunları veya eski oyunları oynamak istediklerinde oynanış videolarını izleyerek oyun hakkında bilgi sahibi olmakta. Ayrıca bu alanda en büyük platformlardan olan Twitch‘in elindeki liderliği Google’ın almaması için herhangi bir sebep bulunmamakta.

Gelmesi beklenen özelliğin adı Youtube Live olması muhtemel. Bu bilgiyi ismi açıklanmayan kaynaklar tarafından edindiğini söyleyen The Daily Dot‘a göre can çekişen Youtube’un yeni gözdesi E-Spor ve Oyun kategorisi olacak ve Haziran Ayı’nda gerçekleşecek olan Electronic Entertainment Expo’da Youtube Live sürprizi beklenmekte.

Bilindiği üzere her zaman internet teknolojisine yön veren şirketlerden olmuşturdur Google. Kendi üretmediyse bile projeyi satın alarak bütün interneti tek el üzerinde toplamayı düşünen dev şirketin bu sektörde bir faaliyeti bulunmamaktaydı. Fakat oyun dünyasının ilk günden beri hız kesmeden yükselerek devam etmesi ve hatta bu dönemde en popüler günlerini yaşaması üzerine Google’ın bu alanda kayması bir çok otoriter tarafından beklenen bir hamleydi. İşte bu sebepten dolayı The Daily Dot‘un bu haberi asılsız sayılmamakta.

youtube-live

İnternette para kazanma sanatını insanlara aşılayan Google, kullanıcıların videolar üzerinden para kazanmasını da aktif ederek diğer video siteleri ile arasındaki farkı bir hayli açmıştı. Sonrasında ise ülkemizde yaygın olarak bilinmese de canlı yayınlar ile insanların para kazanmasını sağlayan çeşitli platformlar üretilmeye başlanmıştı. Bu alanın tartışmasız liderlerinden Twitch’i geçtiğimiz sene 970 milyon Dolar gibi bir fiyata satın alan Amazon şirketine Google bizce rakip olabilir. Sizce bu sektör Google’ın girmekte geç kaldığı sektörler arasında değil mi ?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz