Ana Sayfa Teknoloji Google Glass Satışları Durdurulacak

Google Glass Satışları Durdurulacak

Bilindiği üzere teknolojiyi bir adım öteye taşımaya çalışan Google şirketi kendi ürünü olan Google Glass‘ı duyurduğunda büyük bir ilgi toplamıştı. Son dönemlerin en büyük buluşu olarak görülen bu gözlükler giyilebilir bilgisayar özelliği taşımakta ve yeni bir devrin habercisi olmaktaydı.

Google Glass Nedir ?

Google Glass, kenarında bulunan dokunmatik paneli sayesinde kontrol edebildiğiniz, fotoğraf ve video çekebildiğiniz ve internette gezinebildiğiniz bir icattı. Devrim niteliğindeki bu icat duyurulduğu günden itibaren ilgi ve tepki yağmuruna tutulmaktaydı ve en büyük merak konusu ise fiyatıydı.

Android 4.0.4
640×360 Himax helloHX7309 LCoS ekran
5-megapixel kamera, 720p çözünürlükte video
Wi-Fi 802.11b/g
Bluetooth
16GB hafıza
Texas Instruments OMAP 4430 SoC 1.2Ghz Dual(ARMv7)
682MB RAM
Hareket sensörü ve pusula
Işık sensörü

Gibi özelliklerle donatılmış bu ürünün doğal olarak fiyatının düşük olması beklenemezdi. Fakat beklenenin üstünde bir fiyat ile adı duyulan ürün duyurusunda yakaladığı ilgiyi satışsa gösterememişti.

$1.500 gibi bir fiyatla piyasaya sürülen – daha doğrusu tam olarak sürülemeyen – bu gözlük beklenen satışı gerçekleştirememiş ve bununla birlikte bir çok ülkede yasaklarla karşılaşmıştır. Birey ve kurumların gizlilik konusunda endişelenmesi sonucunda yasaklanan bu gözlüklerle Google daha fazla uğraşmak istememiş olacak ki bu hafta içerisinde satışı durdurma kararı aldı.

Bu karar projenin tam olarak durdurulması demek değil. Yapılan açıklamaya ve basına süzen resimlere göre şirket yetkilileri projeye tam gaz devam etmekte kararlı fakat üzerinde bazı değişikliklere gitmek şartı ile.

2015 versiyonu Google Glass’ın basına sızan görüntüsü,

 

1417648504_new-google-glass

 

bu şekilde olmakta birlikte özellikleri ve fiyatı hakkında kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Yapılan tahminlere göre satışı durdurulan gözlükten daha üstün performanslı bir ürün olacağı göz önünde bulundurulursa fiyatınında daha tuzlu olacağı düşünülüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz