Ana Sayfa Sosyal Medya Facebook Messenger’a Yenilik Geliyor

Facebook Messenger’a Yenilik Geliyor

 

Akıllı telefon sahibi olan neredeyse herkesin bildiği ve kullandığı bir uygulama olan Facebook Messenger’ın bazı yönleri toplum içerisinde kullanılmasını engellemekteydi. Mesela en çok karşılaşılan durum olarak, arkadaşların birbirine gönderdiği küfürlü sesli mesajlar örnek gösterilebilir. Sesli mesajlaşma özelliğinin bu şekilde kullanılması sebebiyle insanlar toplu taşıma araçlarında veya bir mekanda arkadaşlarının gönderdiği sesli mesajları rahatça okuyamamaktaydı.

Facebook-Messenger-for-Android-iOS-4-0-Now-Available-for-Download-434582-2

Duyurusu yapılan özellik ile sesli mesaj sisteminin değişeceği bildirildi. Bu demek oluyor ki bu durum sadece belirli bir toplumun değil genel bir kullanımın eseri 🙂

Yapılan açıklamada, sesli mesajların artık önizlemesinin olacağı belirtilmekte. Bu ne demek ? Bu size gelen sesli mesajın içeriğine, o mesajı açmadan bir nebze de olsa ulaşabileceğinizin habercisi. Facebook Messenger yöneticilerinden David Marcus, bu özelliğin şu an test aşamasında olduğunu ve testleri başarı ile geçmesinin ardından yapılacak güncelleme ile sizi yukarıda bahsettiğimiz durumdan kurtaracağından söz etti.

Aslında yapılan yenilik küçük bir detay olarak görünse bile ve hatta bazı çevreler tarafından gereksiz olarak nitelendirilse bile Facebook Messenger’ı aktif şekilde kullanan ve arkadaş çevresinde rahatsız edici mesajlar atan arkadaş bulunduran kullanıcılar için güzel bir gelişme. Sonuçta karşılaşılan bu durum sizi toplum içerisinde küçük düşürebilir veya rezil edebilir.

Bu gelişme hakkında yapılan açıklamalarda değinilmeyen bir nokta ise hangi dilleri destekleyeceği konusunda. Sesli mesajın önizlemesinin gösterilmesi için önce deşifre edilmesi gerekmektedir. Bu sebeple uygulamanın İngilizce dışında hangi dillere destek vereceği bilinmemekte. Umarız Facebook Türkiye’deki kullanıcı kitlesini göz ardı etmez ve bizim dilimizi de bu uygulama içerisine dahil eder.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz