Ana Sayfa Teknoloji Halkbank’tan Masrafsız Eğitim Kredisi Fırsatı!

Halkbank’tan Masrafsız Eğitim Kredisi Fırsatı!

Halkbank, eğitimine önem veren ve eğitim masraflarını karşılamak için nakit ihtiyacı hisseden müşterilerine masrafsız kredi olanağı sağlıyor. Halkbank’ın eğitime verdiği önemin adeta ispatı konumunda olan eğitim kredisi kapsamında kredi tahsis ücreti ödemeyi kabul eden müşteriler için daha cazip oranlar da bulunmaktadır.

Eğitim, hayatımızın geleceğine yön veren en önemli etkenlerdendir. İyi eğitimli ve donanımlı bir insanın hayatının geri kalanında süreceği yaşam, eğitimsiz ve donanımsız bir insanla kıyaslandığında genelde daha kaliteli ve rahattır. Bu durumu göz önüne bulundurarak bireylerin eğitimli ve donanımlı kişiler olmasını isteyen Halkbank, müşterilerinin bu konuda yanında oluyor.

Halkbank eğitim kredisi kapmasında kredi tahsis ücreti yani dosya masrafı olarak kullanılan finansman meblağının binde beşi seviyesinde masraf ödemeyi kabul eden müşteriler için belirlenen faiz oranı aylık yüzde 1,10’dur. Masrafsız eğitim kredisi kapsamında finansman edinen müşteriler için ise bahse konu faiz oranı aylık yüzde 1,16 olarak tayin edilmiştir.

Halkbank Eğitim Kredisi Hesaplaması!

Eğitim Kredisi
Kredi Tutarı (TL) Kredi Vadesi (Ay) Faiz Oranı (%) Tahsis Ücreti (TL) Yıllık Toplam Maliyet Oranı (%)
10.000 TL 48 1,10% 52,50 17,3790
10.000 TL 48 1,16% 0 18,0441

Halkbank masrafsız eğitim kredisi kapsamında 10 bin Türk Lirası finansman edinmek ve edindiği finansmanı 48 ay vade ile geri ödemek isteyen bir müşteri için örnek hesaplama yapmak gerekirse; bahse konu müşterinin bankaya ödeyeceği aylık taksit tutarları 287 Türk Lirası olacaktır. Kredi vadesi sonunda müşterinin bankaya ödeyeceği toplam meblağ ise 13 bin 777,02 Türk Lirası olarak gerçekleşecektir. Banka müşterisinden kredi tahsis ücreti tahsil etmeyecek, lakin hayat sigortası tahsilatı yapacaktır.

Halkbank eğitim kredisini kredi tahsis ücreti ödeyerek aylık yüzde 1,10 faiz oranından kullanmak isteyen vatandaşlar için örnek kredi hesaplaması yapmak gerekirse; bu kapsamda 10 bin Türk Lirası finansman edinen ve borcunu yine 48 ay vadede ödemek isteyen müşterinin aylık taksitleri 282,58 Türk Lirası olarak gerçekleşecektir. Müşterinin yapacağı toplam geri ödeme tutarı ise 13 bin 564,03 Türk Lirası’nı bulacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz