Ana Sayfa Mobil iOS Dropbox’u Yanına Aldı

iOS Dropbox’u Yanına Aldı

iOS 8 ile neredeyse devrim dolu günler yaşayan Apple, son bomba olarak milyonlar tarafından tercih edilen Dropbox‘un kısayolunu sisteme dahil etti.

Apple bu gelişmelerin sinyalini zaten yaptığı güncellemeler ile vermekteydi fakat yine de Apple kullanıcılarının bildiği gibi Apple‘da işler genelde yavaş işlemekteydi. Bu sefer oldukça hızlı davranan Apple, üçüncü parti yazılımlara sistemde daha fazla yer vermeye başladı. Bu gelişmelerden en çok dikkat çeken ise bulut depolamanın önemli isimlerinden olan Dropbox oldu.

Dropbox nedir ?

Gelişmeden bahsettik fakat her Apple kullanıcısı bulut depolama ve internet ile içli dışlı olmayabilir. Bu sebeple Dropbox hakkında biraz bilgi verelim dedik. Dropbox kabaca tarif etmek gerekirse sanal Flash Bellek diyebiliriz. Kısaca USB dediğimiz araçların hayatımızı ne kadar kolaylaştırdığına hepimiz şahit olduk fakat bu araçlar kolayca çalınma, kaybolma ve bozulma gibi tehlikeler ile karşı karşıyaydılar. Böyle bir durumda kişisel bilgilerimiz, gizli bilgilerimiz veya kaybet istemediğimiz bütün verilerimiz bir ana yok olmaktaydı.

Son dönemde daha da yaygınlaşan bir sistem olan bulut depolama ile artık her şeyi sanal olarak yapmaya başladık. Bilgisayarlarımız aracılığı ile interneti kullanarak verilerimizi saklamayı öğrendik fakat bu seferde bu işlemlerin mobil platformlarda kullanılması ihtiyacı duydu. Özellikle iş hayatında önemli yeri olan bu uygulamalar Dropbox gibi şirketlerin adını duymamızı sağladı.

ios 8 dropbox

Dropbox’u iOS işletim sistemli cihazınızda kullanmak ise oldukça kolay. Paylaşmak veya saklamak istediğiniz verileri ” Save to Dropbox ” seçeneğini kullanarak mobil aygıtınız aracılığı ile Dropbox üzerinde bulunan size ayrılmış alana depolayabilirsiniz.

1 Yorum

  1. Dropbox kadar harika bir depolama sitesi görmedim. Neden mi harika? Dosya yüklemek için çok fazla ayrıntıya inmemişler. Kolay arayüz. Göz yormayan tasarım. Özellikle de herhangi bir reklam koymamışlar. Bu da onların ne kadar kaliteli olduklarını gösterir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz