Ana Sayfa Sosyal Medya Twitter Hesabını Ortak Kullanma

Twitter Hesabını Ortak Kullanma

Çoğu Twitter kullanıcısının bildiği gibi bazen hesaplarımızı iş arkadaşlarımız veya hayat eşlerimiz ile beraber kullanmamız gerekir. Bu hesap paylaşım sürecinde şifre vermekten çoğu zaman endişe duymaktayız ki bu konuda da haklı bir endişeye sahibiz.

Twitter hesabının paylaşılması için güvenli olan tek yöntem şifrenin paylaşılmasıydı fakat bu yöntemin en büyük dezavantajı şifre dağılımı sırasında başka kişiler tarafından ele geçirilme ihtimaliydi. Bu durum normal kullanıcılar için pek bir önem arz etmese de ticari ve kurumsal profiller için önemli. Paylaşım için çeşitli uygulamalar ve web siteleri mevcuttu. Fakat bunlar güvenlik açısından pek tercih edilmemekteydi. Tam da bu sorunların üzerine TweetDeck uygulamasına gelen güncelleme kurtarıcı gibi görünmektedir.

TweetDeck Uygulaması Nedir ?

TweetDeck, birden fazla Twitter hesabını bir arada yönetebildiğimiz ve kontrol edebileceğimiz bir paneldir. Bu panelin çok fazla talep görmesi üzerine Twitter tarafından satın alındı. Çalışma sistemi olarak karmaşık bir yapıya sahip olan uygulamanın amaçları arasında daha fazla takipçi kazanmakta bulunmaktadır.

TweetDeck-1.3-Screenshot

Uygulamaya yapılan güncelleme ile birden fazla hesabınızı birden fazla kişi ile beraber kullanabileceksiniz. Ticari, kurumsal veya kişisel hesaplarınızın sürekli güncel kalmasını, aktif olmasını ve gelişmesini istiyorsanız ve bunu tek başınıza yapamayacağınızı anladığınızda hesabınızı ortak kullanma kararı alabilirsiniz. Şifrenizi kimse ile paylaşmadan Twitter hesabınızı paylaşmak istiyorsanız, paylaşacağınız tüm kişilerin TweetDeck uygulamasını yüklemesi gerekmektedir. Uygulama üzerinden hesabınızı paylaştığınız kişilerin işlemlerini de sınırlandırabilirsiniz.

 

3 YORUMLAR

  1. Twitter hergeçen gün kendini dahada geliştiren dev bir sosyal ağ. Günümüz çağında, sosyal ağların çok büyük önem kazandığı bu devirde, birden fazla Twitter hesabına sahip olan kişiler için çok kullanışlı bir uygulama olmuş. Twitter’ın bu uygulamayı bir tık daha ileriye götürerek dahada geliştireceğine eminim.

  2. TweetDeck, hesapları ortak kullanmanın dışında özellikle internet sitesi olanlar için büyük bir nimettir. Farklı twitter hesaplarından atılan haberleri binlerce hatta yüzbinlerce kişi görmekte ve bu şekilde organik hit gelmektedir. Ayrıca her girişte şifre sormadığı için sistem güvenilirdir. Tweet atmak istediğiniz hesabı seçerek yalnızca istediğiniz hesaba tweet atmanız da deck ile mümkün. Deck ile ayrıca deck grupları oluşturarak hesapların takipçi sayısını da arttırabilirsiniz. Birden fazla hesap kullananlar için bence şahane bir program. Bazen takılmalar oluyor, tweet gönderirken de bekleme yapabiliyor program çıkış yapıp tekrarlayarak bu sorunu da ortadan kaldırmanız mümkündür.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz