Ana Sayfa İncelemeler iPhone İçin En İyi Kamera Uygulamaları

iPhone İçin En İyi Kamera Uygulamaları

iPhone’lar için en iyi 10 kamera uygulaması

Dünyanın en popüler fotoğraf paylaşım sitesi olan Flickr üzerinde paylaşılan fotoğrafların %65’i herhangi bir iPhone ile çekilmektedir ve diğer sıralarda da Canon ve Nikon gibi profesyonel DSLR cihazlar yer alır. Görünürde düşük piksellere sahip bir telefon nasıl oluyor da diğer profesyonel cihazlara fark atabiliyor?
Tabi ki uygulamalar ve özel filtreler sayesinde. IOS Market’te bulabilecek olduğunuz yüzlerce fotoğraf düzenleme uygulaması olmasına rağmen, aşağıda listelenenler hem diğerlerinden çok daha işlevseldir, hem de milyonlarca cep fotoğrafçısı tarafından kullanılmaktadır.

İphone fotoğraf düzenleme uygulaması

1. Camera + : 1 dolar değerinde olan bu IOS fotoğraf uygulaması harika bir özellik olarak hem fotoğraf çekme, hem de kolaylıkla sosyal paylaşım platfoormları üzerinde paylaşabilme imkanı veriyor. Kullanmaya başladığınız zaman, standart kameranız yerine koymak isteyeceksiniz.

iPhone 360 panorama uygulaması

2. 360 Panorama: Eğer iPhone marka cep telefonunuzdan çekecek olduğunuz fotoğrafların, en az bir DSLR cihaz kadar profesyonel olmasını istiyorsanız 360 Panorama sizin için en iyi alternatiflerden birisi. Hoş görünümlü fotoğrafları bu uygulama ile kolayca oluşturmanın bedeli ise 1 dolar.

iPhone gri lens

3. Grid Lens: Eğer isteğiniz harika çerçeveler içerisinde, seri halde fotoğraf çekmek ise, aramış olduğunuz uygulama Grid Lenstir. Tek bir dokunuş ile bir fotoğrafı parçalara bölebilir ya da farklı fotoğrafları birleştirebilirsiniz. IOS üzerindeki bedeli ise 1 dolar.

iPhone Hipstamatic uygulaması

4. Hipstamatic: Herhangi bir fotoğraf uygulamasından beklediğiniz fotoğraflarınıza onlarca çeşit filtre, çerçeve ve efekt uygulaması ise bulabilecek olduğunuz en iyi uygulamalardan birisi Hipstamatic’tir. iPhone cihazınızda kullanabilmek için ödemeniz gereken bedel ise 2 dolar.

iPhone Retro Camera Plus

5. Retro Camera Plus: Eğer bir üstte bahsedilen uygulamaya tek kuruş bile ödemeye niyetli değilseniz, Retro Camera Plus sizin için en iyi ücretsiz alternatiftir. Uygulama sayesinde fotoğraflarınıza eskitilmiş ya da renklendirişmiş birçok filtre uygulayabilir ve daha da estetik bir hale sokabilirsiniz.

iPhone Snapseed

6. Snapseed: 5 dolarlık fiyatı ile bahsi geçen uygulamalar arasında en pahalısı olabilir fakat en güçlüsü de odur. Ayrıca Camera + ile benzer özellikler gösterir ve de inanılmaz kullanıcı yorumlarına sahiptir.

Mattebox iPhone

7. Mattebox: Diğer benzerleri gibi filtre ve çerçeveler sunmaz fakat buna rağmen kullanabilmeniz için 4 dolar vermenizi söyler. Her ne kadar biraz pahalı olsa da kilitlenme, beyaz dengesi ve ISO ayarları gibi özellikleri ile benzer bir kullanışlılıkta başka bir uygulama bulabilmeniz zor.

Instagram

8. Instagram: Sadece IOS’a özgü olmayan Instagram aslında sadece fotoğraf çekme uygulamasından çok daha fazlası. Tek bir tuşla çektiğiniz ve yüzlerce filtre ile düzenlediğiniz fotoğraflarınızı direkt olarak platform üzerinde paylaşabilmeniz mümkün.

iPhone Camera Awesome

9. Camera Awesome: Tamamen ücretsiz olan bu uygulama her ne kadar birçokları ile yarışamasa da, ücretsiz olduğundan dolayı denemeye değer ve de normal kamera çekimlerinizden daha iyi olduğunu söyleyebiliriz.

8mm Vintage Camera iPhone

10. 8mm Vintage Camera: Bu 2 dolar değerindeki IOS uygulaması listedeki tek video uygulamasıdır. Eğer iPhone cep telefonlarınız ile eski kamera görünümünde videolar çekmek istiyorsanız en iyi sonucu bu uygulama ile alabilirsiniz.

Label Box iPhone

11. Label Box: Eğer cep telefonunuz üzerindeki fotoğraflarınızı çeşitli etiketler ile ayırmak ve de düzenlemek istiyorsanız bu ücretsiz uygulamayı denemelisiniz. Özel desenlere sahip etiketler ile fotoğraflarınıza hoş görünümler katacaktır.

ActionCam iPhone

12. ActionCam: Eğer 3 ile 9 arasındaki fotoğraflarınızı tek bir fotoğraf olarak birleştirmek ve de geniş ortamlarda panoramik çekimler yapmak istiyorsanız, ActionCam en iyi ücretsiz uygulamadır.

Phototreats iPhone

13. Phototreats: Fotoğraflarınıza duygusal ve estetik dokunuşlar katan bu uygulama en büyük fotoğraf filtresi arşivine sahiptir ve çekimlerinize sanki resmedilmiş gibi bir efekt verebilirsiniz. Üstelik tamamen ücretsiz.

Fusioncam

14. Fusioncam: Eğer fotoğraflarınızı yüksek pozlama değerleri ile çekmek istiyorsanız bu kullanımı kolay uygulamaya 1 dolar vererek satın alabilirsiniz.

Diptic iPhone kamera uygulaması

15. Diptic: Bu uygulama sadece telefonunuz üzerinden daha iyi fotoğraflar çekmenize izin vermez, ayrıca mevcut fotoğraflarınıza çerçeve ve filtre eklemenize de olanak sağlar. Gird Lens’e son derece benzerdir fakat bunu kullandıktan sonra diğerini bir kenara atacağınızdan emin olabilirsiniz. IOS değeri ise sadece 1 dolar.

WordFoto iPhone

16. WordFoto: Zaten anlamı da “ kelime fotoğrafı ” olan bu uygulama, fotoğraflarınızı kelimelerden oluşmuş bir hale çevirir. Yani sadece belli kelimeler belirlersiniz ve uygulama sizin için kelimeleri renklendirerek fotoğrafınızı oluşturur ve ardından son derece kolay bir şekilde paylaşımınızı yaparsınız. Değeri ise 2 dolardır.

iPhoto iPhone

17. iPhoto: Bu uygulama 5 dolarlık fiyatı ile piyasaya çıkana kadar Snapseed en harika ve ciddi fotoğraf uygulamasıydı. Parasına kesinlikle değen bu uygulama ile DSLR özellikte fotoğraflar çekebilmeniz mümkün.

MagicHour

18. MagicHour: Fotoğrafçılıkta altın saat denilen, güneşin doğumundan ve batımından bir saat öncesinden bahsedilen bir süre vardır. Bu uygulama ile günün 24 saatini “ altın saat ” olarak lanse edebilmeniz mümkün. İster fotoğraf çekmek istiyor olun isterseniz de video, güneş ışığı efektli fotoğraflar için hiçbir saati beklemenize gerek yok.

1 Yorum

  1. bu uygulamaları ücretsiz indirmemizin bir yolu var mıdır? ve bu uygulamaların telefonu yorma, bataryayı bitirme durumuda göz önüne alınmalı, onlar hakkındada bilgi verirmisiniz. bu arada ilk cıkan iphone lerde 9sanıyeden uzun video cekilmedigi zamanları bile biliyorum. nerden nereye vayy arkadaşş.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz