Ana Sayfa İncelemeler iPhone’unuzda Mutlaka Bulunması Gereken 5 Uygulama

iPhone’unuzda Mutlaka Bulunması Gereken 5 Uygulama

Tekno Plato
iPhone’unuzda Mutlaka Bulunması Gereken 5 Uygulama

Iphone’unuzda Mutlaka Bulunması Gereken 5 Uygulama

2014 yılının sona ermesiyle beraber App Store’dan seçip, telefonunuza indirebilecek olduğunuz bir milyondan fazla uygulama bulunmakta. Birçoğunun çöp değerinde olduğu bu uygulama denizinden en iyisini nasıl seçebilirsiniz ? Ya da seçtiğinizin doğru uygulama olduğundan nasıl emin olabilirsiniz ?
Her şeyden önce “mutlaka bulunması gereken” den kastımız, hakikaten işinize yarayacak, özel uygulamalardır. Yani listeden Facebook, twitter ya da Gmail gibi zaten muhtemelen indirdiğiniz ve sıklıkla kullandığınız uygulamaları diskalifiye ettik.
İşte hayatınıza eğlence katacak ve işlerinizi kolaylaştıracak olan 15 iPhone uygulaması :

Camera+

T
T

App Store’da hali hazırda indirebilecek olduğunuz onlarca çeşitlilikte ücretli ve de ücretsiz görsel düzenleme uygulaması bulunmaktadır. Fakat Camera+ gerçekten de içlerinde en harika olanı. 2 dolar yani ortalama 5 TL gibi bir ücret ödeyerek sahip olabileceğiniz bu iphone uygulaması cep telefonunuzdan en iyi fotoğrafları çekebilmenize ve de ardından sınırsız sayıdaki seçenek ile düzenlemeler yapabilmenize olanak vermektedir. Bir diğer harika özelliği ise fotoğraf çektiğiniz sırada titremeyi neredeyse tamamen engelleyen sabitleyici özelliğidir. Bu sayede eliniz titrerken fotoğraf çekememenizi sağlar. Eğer cep telefonunuzun kamerasını çok daha etkili bir biçimde kullanmak istiyorsanız mutlaka sahip olmanız gereken bir uygulama.

Spotify

spotify

Her ne kadar herkes bu uygulamadan haberdar olsa da tüm zamanların en iyi müzik uygulamasıdır. Pandora ve Rdio gibi rakiplerinden çok üstün olan müzik uygulaması hepsinden daha kaliteli bir şekilde online ya da offline müzik dinleme hizmeti sunmaktadır.
20 milyondan fazla olan arşivi sayesinde sevdiğiniz grubun en son şarkılarına ulaşabilir, yeni şarkı ve gruplar keşfedebilir ve de bunları arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Üstelik Spotify sunduğu birçok hizmete rağmen çok düşük ücretler isteyen sayılı uygulamalardan birisidir. Dünyada aylık 10 dolar, Türkiye’de ise 10 TL olan ucuz fiyatına rağmen, ücretsiz kullanma seçeneğiniz de mevcut. Fakat tabi ki bazı harika özelliklerden mahrum kalarak. Ama yine de ücretsiz versiyonda tüm şarkılara erişebilir, kendi çalma listelerinizi oluşturabilirsiniz.

Shazam

shazam

Hiç birisinde ya da bir yerde bir şarkı duyduğunuz ama kime ait olduğunu bilmediğiniz bir an yaşadınız mı ? Shazam ile şarkı ne kadar eski ya da bilinmiyor olsa dahi kolayca bulabilirsiniz. Uygulama son derece kolaydır ve tek bir tuş ile çalışmaya başlar, sadece telefon mikrofonunuza çalan müziği dinletin ve Shazam saniyeler içerisinde size parçanın bilgilerini versin. Ayrıca şarkıya ait çok daha fazla detaya da ulaşabilirsiniz. Bunlardan bazıları icra eden, söz yazarı, telif hakkı, şarkı sözü ve şarkıyı nereden satın alabileceğinizdir. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı geniş müzik arşivleri oluşturmak için de kullanabilirsiniz.

Onavo

onavo

İçerisinde bulunduğumuz medya çağında mobil internet verilerimiz bazen çok değerli olabiliyorlar, çünkü çok pahalı ve yetersizdirler. Bu yüzden kullanıcılar sürekli olarak internet verilerini nereye kullandıkları, ne kadar veri harcadıklarını ve ne kadar internetlerinin kaldığını sürekli merak ederler.
Onavo telefonunuzu kullandığınız her an internet harcamalarınızı hesaplar, hangi uygulamaların en çok internet kullandığını belirler ve bu verileri inceleme yapabilmeniz için kayıt altına alır.
Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı eğer sürekli seyahat halindeyseniz kullanmanızı şiddetle öneririz çünkü yurt dışı internet tarifeleri normalden çok daha yüksek olabilmekte.

Duolingo

duolingo

Sadece tek bir mobil uygulama ile yabancı dil öğrenebileceğiniz bir platforma sahip olduğunuzu düşünün. İşte o uygulama tamamen ücretsiz olan Duolingo’dur. Öncelikle seviyenizi belirleyen ve ardından size yazılı, sesli ve de görsel eğitim veren uygulama bir de çeşitli testler yapmaktadır. Ücretli seçeneği her ne kadar mevcut olsa da, ücretsizin de yeterli olacağı kanaatindeyiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz