Ana Sayfa Otomobil 4 Mevsim Lastikleri Faydalı mı?

4 Mevsim Lastikleri Faydalı mı?

Tekno Plato

4 mevsim lastikleri hem kış hem de yaz için gerekli güvenlik ve rahatlığı sağlayabilir mi? İşte 4 mevsim lastikleri hakkında merak ettikleriniz.

4 mevsim lastiğinin avantajı nelerdir?4 mevsim lastikler bahar ayları girdiğinde yeni bir lastik almak zorunda bırakmaz. Üstelik değişimden dolayı eski lastikleri depolama sıkıntısından bizleri kurtarmış olur. Ancak 4 mevsim lastiği alırken, lastiğin yanağında bulunması gereken kar işaretinin olup olmadığına dikkat edin. Zira karlı zemine uygun olduğunu ancak bu sembol garanti eder.4 Mevsim lastikler her araçta kullanılır mı? Bu lastikler sadece küçük kompakt araçlarda kullanım için tavsiye edilebilir. Diğer araçlarda sürüş keyfi ya da güvenliğini sağlamak zor oluyor.

Dört Mevsim lastik Seçimi

4 mevsim lastiğini yılda 10 bin kilometreden fazla yol yapıyorsanız tercih etmek mantıklı değil. Bu durumda yaz-kış değişimli lastikleri kullanmak daha iyi. İdeal 4 mevsim lastiği nasıl olmalı? Öncelikle fren mesafesi kısa olmalı. Yaz şartlarında ise sürüş kabiliyeti dinamik bir sürüş sunmalı.

 

3 YORUMLAR

  1. 4 mevsim benim için ideal lastik şuan.kar olursa çıkmam zaten araçla mecbur kalmadığım sürece işte mecbur kaldığımdada zincir vs ile uğraşmamak için alıyorum .çok süratli sınırları zorlayan biri değilim yazında. ıslak performansı zaten çok iyi. karadenizde mesela çok işe yarar iç kesimlerde kar yaz kışda yağmur eksik olmaz.

  2. Tabi kide faydalı her mevsim için farklı lastik can güvenliği ve gelecek teminatı için gerçekten çok iyi 🙂 Şaka bir tarafa üç beş kuruş vermiyeceğim diye karda kışta yazlık lastiklerle çıkan insanları her kış görüyoruz cimrilikleri nedeniyle bir çok ailenin ocağına ateş düşüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz