Ana Sayfa Teknoloji Kişiye Özel Klavye Üretildi

Kişiye Özel Klavye Üretildi

Çin’de Georgia Teknoloji Enstitüsü tarafından geliştirilen kişiye özel klavye sahibinden başka bir kişinin kendisini kullanmasına izin vermiyor. Evet yanlış duymadınız üretilen bu klavye bilgisayarını kimseyle paylaşamayan kişiler için biçilmiş kaftan.

Akıllı klavye olarak tanıtılan bu klavyenin özellikleri arasında enerjisini üretebilmesi gibi kullanım kolaylığı sağlayan bir çok etken mevcut. Kişiselleştirme alanına yeni bir boyut katan akıllı klavye sizi parmak izinizden değil klavyeyi nasıl kullandığınızdan tanıyor. Bu şu demek oluyor; klavye sizin yazış hızınız, tuşlara uyguladığınız basınç gibi size has özelliklerden bir profil belirleyip bu profile uymayan bir tavır sergilendiğinde kendini kilitlemekte.

Titiz kullanıcıların en çok yakındığı durumlardan biri olan klavye temizliğine de yeni bir boyut kazandıran klavye, kendi temizliğini de kendisi yapabilmektedir. Klavyede göze çarpan en büyük gelişme ise enerji konusunda. Bilgisayarın gelişimini dikkate alırsak git gide küçülmekte ve en az enerji ile maksimum performans göstermesi istenilmektedir. Uzun şarj süreleri, küçük voltajlarda çalışabilme ve enerji tasarrufu konusunda yapılan çalışmalar tüm teknolojik alana yayılmaktadır.

akıllı klavye

Bu klavye için enerji alanında yapılan çalışmaların meyvesi diyebiliriz. Çünkü enerji takviyesi olmadan çalışmayı sürdürebilmekte. Klavyeyi çalıştırmak ve kullanmak için her hangi bir güce ihtiyacınız yok. Sadece hızlı parmaklara sahip olmanız gerekmektedir. Klavye kendini şarj edebiliyor fakat bu işlem için sizin dakikada en az 100 karakter yazmanız gerekmektedir. Yapılan çalışmaların gösterdiği tutarlılık ve başarı ileri dönemlerde bambaşka bir boyut kazanacak olsa da şu anki hali ile eskiye göre oldukça az enerji tüketimi ile karşımıza çıkmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz