Ana Sayfa Teknoloji Microsoft Azure Kullanıma Açıldı

Microsoft Azure Kullanıma Açıldı

Daha önceki Microsoft Azure Nedir? başlıklı yazımızda detaylıca bahsettiğimiz Microsoft’un bulut depolama hizmeti Azure kullanıma açıldı. Daha öncede anlattığımız üzere Azure, geliştiriciler için neredeyse tüm işlerini kolaylaştırmak adına üretilen ve geliştiricilere destek sağlayan bulut depolama hizmeti.

Omar Khan’ın “İşletmeler müşterilerini çekmek için sürekli olarak daha iyi yollar arıyorlar ve kendi uygulamalarını kullanan müşterilerine/çalışanlarına daha iyi imkanlar sunmak istiyorlar” şeklindeki açıklamasına baktığımızda bireysel kullanımdan ziyade büyük işletmeleri hedef aldıklarının altını çizdi. Sözlerine bulut sistemin getirdikleri ve sağladığı kolaylıklardan da bahsederek devam eden Microsoft Program Yönetim Başkanı Khan, geliştiricilere basite indirgenmiş bir ortam sağlayarak verdikleri destekleri ve Azure’nin kullanımının ne denli gerekli olduğunu hatırlattı.

Windows Azure hakkında tekrardan bir bilgilendirme yapacak olursak; Web Uygulamaları, Mobil Uygulamalar, Mantıksal Uygulamalar ve API Uygulamaları olarak 4 farklı kategoride hizmet vermektedir. Bu hizmetlerin detayları ise:

Web Uygulamaları: Geliştiricilere kurumsal seviyede web uygulamaları oluşturma konusunda kolaylıklar sağlar.

Mobil Uygulamalar: Geliştiricilere mobil işletim sistemleri için uygulama geliştirme veya entegre etme konusunda kolaylık sağlar. Ayrıca çoklu platform desteği ile iOS, Android ve Windows Phone işletim sistemleri için uygulama geliştirme aşamasında tek bir platform kullanmanıza olanak sunar.

Mantıksal Uygulamalar: Geliştiricilerin işlemlerini otomatik şekilde yapmalarını sağlar ve geliştirilen projenin birleştirilmesi konusunda kolaylık sağlamaktadır.

API Uygulamaları: Geliştiricilerin ihtiyacı olan API’lerin kolay bulunmasını ve kullanılmasını sağlar.

azure1

Görüldüğü üzere uygulama geliştiricilerin işlemlerini ve projelerini kolaylıkla geliştirme, depolama ve denetleme konusunda büyük bir kolaylık sunan Azure, oluşabilecek tüm sıkıntıların sorumluluğunu üstlenerek daha stabil uygulama oluşturma konusunda şüphesiz büyük bir proje olmaktadır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz