Ana Sayfa Genel Neden İngilizce Öğrenmelisiniz?

Neden İngilizce Öğrenmelisiniz?

Bir dili öğrenmek konusunda, neden diye soruyorsanız, iyi bir yerdesiniz demektir. Bilindiği üzere İngilizce, batı dünyasında en çok konuşulan dillerden birisi olarak karşımıza çıkar. Yurtdışına çıkmak istediğinizde ya da yurtdışından biri gelip, konuşmak istediğinde, ne yapacağınızı bilemiyor olabilirsiniz. Neden İngilizce öğrenmelisiniz, başlığı adı altında sizlere neden öğrenmeniz gerektiğini anlatacağız. Şu anda, özellikle de hem okul konusunda hem de iş başvurusu yaparken, İngilizcenin ne kadar önemli olduğunu görebilirsiniz. Her ne kadar en büyük neden buysa bile daha birçok farklı nedenlerden de söz edeceğiz.

İngilizce Çok Yaygın Bir Dildir

İngilizce, dünyadaki en çok kullanılan dillerden birisi olarak karşımıza çıkacaktır. Dolayısıyla herhangi bir yeri ziyarete gittiğiniz zaman ya da herhangi bir kimse ziyarete geldiği zaman, bu dilin konuşulacağını bilmelisiniz. Bu dile baktığımız zaman, kendi dili olarak konuşulan 400 milyondan fazla insan olduğunu gördüğümüzde aslında neden öğrenmeniz gerektiğinin en büyük nedenini bu sayede anlayabiliyorsunuz.

Dünyanın En İyi Üniversitelerine Erişim Sağlayabilirsiniz

Belki Türkiye’de okuyorsunuz ama artık son sınıfta ve tez yazma sürecine girdiniz. Bu sürece de girdiğiniz zaman, muhakkak araştırma yapmanız gerekecektir. Bunun için İngilizce Türkçe kaynakları taramanız gerekecektir. Türkçeyi İngilizceye çeviri yaparak, ulaşacağınız bilgiler olabilir. Fakat en iyi üniversitelerin kaynaklarını, ancak İngilizce olarak okuyup tarayabileceğinizi de kesinlikle unutmamalısınız.

Bilgilere Erişeceğin Kapıları Açmayı Sağlar

İnternet üzerindeki kaynaklara baktığımız zaman, çoğu kaynağın İngilizce olduğunu görebiliyoruz. Bu kaynaklara da sadece İngilizce dilini bilerek hâkim olabilirsiniz. Dolayısıyla bu dili öğrenmek için de bir sebep olduğunu görebiliyorsunuz. Cümle çeviri konusunda her ne kadar yardım alıyor olsanız bile, dili öğrenmek kadar size yardımcı olacak bir başka durum ile karşılaşmayacaksınız.

İngilizce Daha Fazla Popüler Kültür Öğrenme Yolundaki En Büyük Adım Olacaktır

Bildiğiniz üzere dünya basını olsun ve bu basında yer alan ilgi çekici haberler olsun, bunların hepsinin İngilizce olduğunu görebiliyorsunuz. Bu durumda İngilizce öğrenmekteki en büyük etkenin de olduğunu göreceksiniz. Dil çeviri konusunda her ne kadar destek alıyor olsanız bile, bir dili öğrenmek kadar yardımcı olmayacaktır.

İngilizce Farklı Fırsat Kapıları Açacaktır

İş dünyası, artık global olmaya başladı. Sadece bulunduğunuz yer içerisinde değil, aynı zamanda tüm dünyada ve farklı zamanlarda yeni iş imkânları ortaya çıkabilir. Bunun için yapılması gereken İngilizce dilini öğrenmek olacaktır. Bu aşamada sizlere herhangi bir yerden, bu dilde İngilizce iş teklifi gelebilir. Belki de hobi olarak yaptığınız bir şeye teklif verilebilir. İngilizce Türkçe çeviri yapmaktan, çok daha ilerisini öğrenmeniz gerekecektir.

 

 

İşverenlerin Gözünde Bir Adım Yüksel

Bir iş ilanına baktığınız zaman, ilanın dilinin Türkçe değil; İngilizce olduğunu görebilirsiniz. Bunun dışında belki de işe girdiğiniz zaman, İngilizce seviyenize göre bir terfi durumu söz konusu olabilir. Bunun için Türkçe İngilizce çeviri yapmak kadar değil; aksine daha fazlasını bilmeniz ve devamında da öğrenmeniz gerekecektir. Bu sayede de terfi imkânınız daha fazla artacaktır.

Dünyanın Ünlü Edebiyat Eserleri Bu Dildedir

Bilindiği üzere Dünya Edebiyatı adı altında birçok farklı eserin olduğunu görebilirsiniz. Bu eserlerin çoğu da İngilizce dili ile karşımıza çıkacaktır. İngilizce – Türkçe çeviri ya da tam tersi olacak şekilde yayımlanıyor olsa bile, kendi dilinde okumak kadar verimli olmayacaktır. Bu durumda da İngilizceyi öğrenmek için bir başka neden karşımıza çıkmaktadır. Bu eserleri kendi dilinde okuyabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz