Ana Sayfa Teknoloji Silinen Dosyalar Nasıl Geri Getirilir?

Silinen Dosyalar Nasıl Geri Getirilir?

dosya kurtarma

Bir dosyayı ya da klasörü yanlışlıkla sildiğiniz olmuştur. Unuttuğunuz ve yanlışlıkla geri dönüşüm kutusuna atıp oradan da sildiğiniz ve ardından soğuk soğuk terler döktüğünüz anları pek çok kişi olarak yaşamışızdır.

Bu dosyalar üzerinde yıllarca emek harcadığımız ya da önemli bilgiler barındırdığımız dosyalar olabilir. Bunun dışında çok daha kötü olabilecek bir sorun da sistem çökmesi. Bu tip durumlardan dolayı bir çok belgenizin silinmesiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

bilgisayar silinen dosyaları kurtarma

Silinen Dosyaları Kurtarabilmek İçin En İyi Program

İnternette ücretsiz ve ücretli olarak kullanabileceğiniz birçok silinen dosyaları kurtarma amaçlı program bulunur. Bunların çok fazla bir kısmı hiçbir işe yaramayıp sizi ücretli versiyonlarına yönlendirme amacı güdüyor. Bu yüzden imkanınız dahilinde size gerekli hizmeti veremeyecek programlardan uzak durmanız gerekiyor.

Bu aşamada kullanabileceğiniz programlardan biri EaseUS Data Recovery Wizard’tır. Programın diğer örneklerine göre özelliklerini şu şekilde sayabiliriz.

  • Türkçe desteğine ve kullanıcı arayüzüne sahip bir uygulamadır. Ayrıca arayüzünün sadeliği açısından da kullanışlı bir uygulamadır. Bilgisayardan anlamayan pek çok kişi için faydalı olabilir.
  • Ücretsiz olarak 2 GB verinizi ücretsiz olarak kurtarabilmeniz mümkün. 2 GB üzerinde olan bir dosyanızı kurtarmak istiyorsanız ücretli sürüme geçiş yapmanız gerekecek.
  • Silinmiş dosyaları kurtarma aşamasında veri ön izlemesi yapacağınız için program büyük bir kolaylık sağlıyor. Fotoğrafları küçük boyutlarda görmeniz çok işe yarayacaktır.
  • Ayrıca ücretli sürümünün fiyatı da oldukça ideal. Bu şekilde Premium seçeneğini seçmeniz halinde 3 bilgisayar üzerinde de kullanabilme olanağınız oluyor. Arkadaşlarınızla birlikte alıp ücreti paylaşmanızda yarar sağlayacaktır.
  • Harici depolama cihazlarınız üzerinde dahi veri kurtarma işlemini rahatlıkla gerçekleştirebiliyor.
  • Sürüm konusunda da endişe duymanıza gerek yok. Hemen hemen bir çok Windows sürümüne de destek vermektedir.

Göründüğü gibi bu uygulamanın olumlu özellikleri oldukça fazla. Siz de silinen dosyalardan dolayı sürekli başınıza bela açanlardansanız bu programı indirip kurabilirsiniz. Ayrıca internet üzerinde programla ilgili yapılmış olan yorumları da inceleyip gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Silinen dosyalarınıza EaseUS programı sayesinde kolaylıkla yeniden kavuşabilirsiniz. Programı kullanmak için hala endişe duyuyor, nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, internet üzerinde pek çok rehberi inceleyip kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz