Ana Sayfa Mobil NUMARA TAŞIMA UYGULAMASINDA YENİ DEĞİŞİKLİKLER

NUMARA TAŞIMA UYGULAMASINDA YENİ DEĞİŞİKLİKLER

Numara taşıma devri hayatımıza girdiği günden itibaren büyük bir ilgi ile karşılaşmıştır. Numara taşıma ile kullandığı operatörden memnun olmayanlar, aynı numara ile başka bir operatöre geçme şansına sahip olabilmektedir. ‘Numaram değişirse rehberimdeki herkese bunu nasıl ileteceğim’ derdine son veren bu uygulama, kullanıcılar için büyük kolaylık sağlarken, operatör şirketleri için de rekabeti kızıştıran bir hamle olmuştur.

indir
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, yaptığı açıklama ile numara taşımada var olan 3 aylık bekleme süresinin kaldırıldığını duyurmuştur. Bilgi Teknoloji Kurumu (BTK)’nun yönetmelikte yaptığı değişiklik ve bu değişikliğin Resmi Gazete’de yayınlanması ile birlikte bekleme devri sona ermiştir. Ayrıca numara taşıma süresinin de işletmeciler tarafından hızlı bir şekilde incelenerek 1 gün gibi kısa bir süreye indirileceğini belirten Yıldırım, bu değişiklikler ile birlikte numara taşıma işleminin daha kolay ve daha hızlı bir şekilde gerçekleşeceğini vurgulamıştır.
Yapılan değişikliklerden bir diğeri ise uyarı tonu ile alakalıdır. Numarası değişen abonelerin, numara değiştirdiğini karşı tarafa anlatan uyarı tonu, isteğe göre iptal edilebilir bir şekilde yeniden düzenlenmiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz