Ana Sayfa Donanım Nvidia GTX Titan X Görselleri Çıktı

Nvidia GTX Titan X Görselleri Çıktı

Henüz geçen gün bahsettiğimiz Nvidia Titan X‘in özellikleri ortaya çıkmasa da fotoğrafları görücülerle buluştu. Satışa çıkmasıyla birlikte bütün dengeleri değiştirecek olan ekran kartının fiyatı da henüz bilinmezken çıkan görseller ve internete sızan teknik özellikler kullanıcıların aklında fikir oluşturmaya başladı.

Üstün performanslı ekran kartı sektöründe rakipsiz tek şirket olan Nvidia’nın son bombası Titan X‘de tasarımsal açıdan ufak tefek değişiklikler göze çarpmaktadır. Nvidia’nın rakipsiz olduğunu söyledik fakat Quadro ve AMD’nin varlığını da inkar etmiyoruz. AMD’nin Quadro ve Titan serisi ile yarışabilmesi imkansız olarak görünmekte. Titan serisinin en büyük rakibi olan Quadro ise daha çok mimarlar tarafından tercih edilmekteydi ( zorunluluktan ) fakat mimarların kullandığı programların Nvidia’nın Cuda başarısı ile Quadro’yu zorunluluktan çıkartmaları bir anda pabucunn dama atılmasına sebep oldu. Bu sebeple, özellikle Titan X’in yeniliklerini göz önüne aldığımızda rekabet etmek çok zor gibi görünmekte.

Karta detaylı bir şekilde göz atacak olursak, en yüksek CUDA teknolojisi ile donatılan cihazın 1753 MHz hızına ulaşacağı düşünülmekte. Görsellere baktığımızda ise her ne kadar özellikleri açıklanmamış olsa da 1 adet HDMI, 1 adet DVI ve 3 adet DisplayPort girişi ile gelecek olan cihazda 6 ve 8 adet pin bağlantısı göze çarpmakta. Aynı zamanda 3’lü ve 4’lü SLI desteği ile gelecek olan cihaz olası SLI bağlantısının ardından uzaya uydu gönderebilecek güce erişir herhalde. SLI teknolojisi oldukça detaylı bir konu olmakla beraber kısaca bir elin nesi var iki elin sesi var atasözü ile açıklayabiliriz. Yani aynı ekran kartından 3 ve 4 tanesinin birbirine bağlanması işlemi denebilir.

Görsellere geçmeden önce ufak bir ekleme yapalım, yukarı Nvidia ve Quadro’yu rakip olarak göstermiş olabiliriz fakat bu durumdan kastımız Quadro ve Titan serisidir. Quadro başlı başlına bir dünya sayılabilir.

Nvidia Titan X Görselleri :

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz