Ana Sayfa Android Ücretsiz Akıllı Telefon Uygulamaları

Ücretsiz Akıllı Telefon Uygulamaları

Kesinlikle sahip olmanız gereken ücretsiz Android uygulamaları

Neredeyse bir milyona yaklaşan uygulama sayısı nedeniyle Google Play Store içerisinde kullanılması gereken, faydalı uygulamaları bulmak zor bir işlem haline geldi. Üstelik bu uygulamaların %80’i ücretsiz olunca her şey daha da karıştı.
Fakat aşağıda listelenen ve sosyal medya, üretkenlik, oyun, mesajlaşma, fotoğraf, finans ve paylaşım gibi alanlardaki uygulamalar ile neye ihtiyaç duyduğunuza çok daha kolay karar verebilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamaları Android cihazınıza yükleyerek hayatınızı biraz daha kolaylaştırabilirsiniz.

Google Keep

Google Keep

En çok kullanılan yapılacaklar listesi uygulamalarından birisidir. Her ne kadar güçlü rakipleri olsa da Android, Windows ve Web alanlarında mevcut olduğu için, basit, güçlü ve kullanışlı ara yüzünden dolayı benzerlerinden bir adım önde olduğu söylenebilir. Kısaca sesli notlarınızı, video ve fotoğraf içerikli notlarınızı kolayca diğer Android cihazlarınızla senkronize edilmiş bir şekilde saklayabilirsiniz. Notlar içerisinde görseli destekler, zaman hatırlatıcısı vardır ve önemli olan notlarınızı farklı renkler ile işaretleyebilirsiniz.

Battery Doctor Saver

battery-doctor

Android cep telefonu kullanıcıları için ücretsiz olarak sunulan bu uygulama ile batarya ömrünüzü uzatabilir ve gereksiz pil tüketiminin önüne geçebilirsiniz. Ayrıca uygulama sayesinde cihaz performansınızı arttırabilir ve daha çok saklama alanına da sahip olabilirsiniz.
Yapmanız gereken sadece uygulamayı ücretsiz olarak indirmek ve tüm geçici dosyaları kapatarak, en çok pil tüketen uygulamalardan kurtulmak.

EverNote

evernote

Evernote Android içerisinde bulunan en iyi ve ücretsiz not alma uygulamalarından biridir. Uyguluma eşleştirme, cihaz senkronizasyonu ve diğer birçok faydalı özellikler ile kullanımınıza sunulmuştur. Her ne kadar ücretli olan sürümü daha fazla özellik vaat etse de, tüm dünyada milyonlarca kişi ücretsiz sürümü ile tüm işlerini halletmektedir.

CamScanner

cam-scanner

Herhangi bir fotoğraf, dokümanı ya da yazıyı direkt olarak cep telefonunuz ile scan etmek istediniz mi? CamScanner akıllı cihazınızın kamerası sayesinde neredeyse her şeyi taramanıza izin vermekte. Buraya kadar her şey ücretsiz olsa da, taradığınız dosyalara eklemeler yapmak istiyorsanız ve hatta taradığınız dosyayı fax olarak gönderme ihtiyacınız varsa çok küçük bir ücret ödemelisiniz. Her ne kadar sürekli kullanacağınız bir uygulama olmasa da, telefonunuzda ücretsiz sürümünü bulundurmanız bir gün hayatınızı kurtarabilir.

Google Drive

google drive

Az da olsa ücretsiz bulut barındırma ihtiyacı duyan Android kullanıcıları için en güvenilir ve kullanışlı çözümlerden birisi Google Drive‘dır. Eğer bu Google servisini daha yüksek kapasite ile kullanmak istiyorsanız bir miktar ücret ödemeniz gerekli, fakat ücretsiz sürümde verilen 15 gb da yeterli gelebilir.
Birçok elektronik cihaz ile senkronize olabilen Google Drive ile fotoğraflarınızı, videolarınızı ya da dokümanlarınızı asla kaybetmezsiniz. Ayrıca diğerlerinden farklı olarak, takım çalışmaları için eş zamanlı düzenleme hizmeti de sunmakta.

Dualingo

dualingo

Sadece Android’de değil, IOS’ta da ücretsiz olarak bulunan bu uygulama sayesinde birkaç yabancı dili sanki oyun oynar gibi öğrenme şansınız var. En etkili eğitimi verebilmek için yazılı ve sesli dersler barındıran bu uygulamada eğer yanlış cevap verirseniz, sanki bir oyunda olduğu gibi can kaybedersiniz. Eğer yanlışlarınızın sayısı artarsa, o dersi tekrardan almak zorundasınız.

Hangouts

google-hangouts

Her ne kadar yeni model Android telefonlarda standart olarak gelse de hala bazı kişiler tarafından bilinmiyor ve siliniyor.
Akıllı telefonunuza yükleyebileceğiniz en iyi iletişim uygulamalarından birisidir ve muhtemelen daha iyisine erişme şansınız yok. Hangouts ile tamamen ücretsiz olarak SMS ve MMS gönderebilir, hatta en fazla dokuz kişiden oluşabilen gruplar ile görüntülü konferans yapabilirsiniz.
VoIP (internet üzerinden) yapılan sesli görüşmelere de izin vermektedir. Yani konuşabilmek için internetiniz olduğu sürece hattınızda TL olması şart değil.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz