Ana Sayfa İncelemeler PDF Dosyalarını Açma ve Düzenleme Araçları

PDF Dosyalarını Açma ve Düzenleme Araçları

PDF Dosyalarını Görüntülemek ve Düzenlemek İçin En iyi 6 Araç

Günümüzde PDF dosyaları doküman görüntüleme ve düzenleme alanında kullanılan lider dosya türüdür. Çünkü DOC ve benzeri uygulamalar görüntüleme için olmasa da, düzenleme için sadece tek bir uygulamayı zorunlu kılarlar, fakat PDF dosyalarında böyle bir zorunluluk yoktur ve her bilgisayarda kolaylıkla görüntülenebilir ve de düzenlenebilir.
PDF günümüzde neredeyse bir standart haline geldiği için birçok yazılım şirketi de bu popülariteden faydalanabilmek için program üretti. Fakat bazıları sadece görüntüleme sağlarken bazıları sadece PDF üzerinde not almaya imkan veriyor. Hepsini yapabilenler ise belli ücretler isteyebiliyor.
Eğer yüzlerce alternatif programın arasında kaybolmak istemiyor ve hatta bu uygulamalarla birlikte gelen virüsleri açmak istemiyorsanız, aşağıdaki verilen programlara kesinlikle güvenebilirsiniz.

Adobe Reader (Sadece PDF Dosyalarını okumak için)

 Adobe Reader (Sadece PDF Dosyalarını okumak için)

İhtiyacınız sadece PDF dosyalarını okumak mı? O halde tamamen ücretsiz ve kolay kullanımlı olması ile Adobe Reader işinizi fazlasıyla görecektir, çünkü sadece okumakla kalmaz, aynı zamanda bazı satırların altını çizebilir ve yapışkan notlar ekleyebilirsiniz. Eğer siz de e-kitap severseniz ya da sürekli olarak iş mailinize PDF dosyalar geliyorsa, bu programı Windows ya da MAC bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Fakat aşağıda anlatılacak olanlara göre son derece basit olduğunu söylememiz gerek.

Ice Cream Split and Merge (PDF dosyalarını düzenleme, kesme ve birleştirmek için)

 Ice Cream Split and Merge (PDF dosyalarını düzenleme, kesme ve birleştirmek için)

Herhangi bir PDF dosyası üzerinde yapmak istediğiniz değişiklikleri sadece tek bir uygulama ile yapmak ister miydiniz? Birçok faydalı Ice Cream uygulamasından birisi olan Split and Merge, tüm dosyalarını okuma, bölme, birleştirme ve düzenleme imkanı veriyor ve bu kullanışlı uygulama daha benzer birçok özelliğe sahiptir.

Bir diğer iyi tarafı ise düzenleme yapabilmek için özel dosyalarınızı bilinmeyen server’lara upload etme zorunluluğunuzun olmaması.

Foxit Phantom Standart 7 (PDF dosyalarını editlemek için)

 Foxit Phantom Standart 7 (PDF dosyalarını editlemek için)

PDF dosyalarını editlemek bazen zor olabilir, fakat ihtiyacınız sadece PDF dosyalarını düzenlemek ve oluşturmaksa imdadınıza Foxit Phantom Standart 7 koşmaktadır.
Program Windows ve MAC işletim sistemleri için tam donanımlı olarak satılmakta. 89 $ olan lisans ücretini ödedikten sonra PDF dosyalarınızdaki paragrafları yeniden boyutlandırabilir, yazı stilini ve rengini değiştirebilir ya da video ve görseller yerleştirebilirsiniz. Eğer direkt olarak lisans ücretini ödeyerek satın almak istemiyorsanız 30 günlük deneme sürümünü indirebilirsiniz.

PDFescape Free PDF Editor (PDF dosyalarını editlemek için)

 PDFescape Free PDF Editor (PDF dosyalarını editlemek için)

Eğer PDF dosyalarını editlemek istiyorsanız fakat Foxit Phantom biraz pahalı geldiyse, tamamen ücretsiz olan PDFescape’i tercih edebilirsiniz.
Her ne kadar diğer benzerleri gibi profesyonel olmasa da, hızlı PDF editleme işlemleriniz için yeterli olacaktır, ne de olsa ücretsiz ve hızlı.

UniPDF (PDF dosyalarını DOC dosyasına çevirmek için)

 UniPDF (PDF dosyalarını DOC dosyasına çevirmek için)

Eğer an olur da, herhangi bir nedenden ötürü ilk defa PDF dosyanızı DOC dosyasına çevirmek isterseniz büyük sıkıntı çekebilirsiniz. Fakat Windows bilgisayarınıza indirebilecek olduğunuz bu uygulama sayesinde internet bağlantınız olmasa bile istediğiniz kadar PDF dosyasını DOC dosyasına çevirebilirsiniz, üstelik herhangi bir boyut sınırı olmadan.

DoPDF (DOC dosyasını PDF dosyasına çevirmek için)

 DoPDF (DOC dosyasını PDF dosyasına çevirmek için)

Eğer amacınız PDF dosyalarınızı DOC dosyasına dönüştürmek ise, bu Windows uygulaması görevini layıkıyla yerine getirecektir. Üstelik diğer benzerlerinden farklı olarak birçok özellik sunar. Örneğin çevirme sırasında sayfa boyutlarını ve yazı fontunu belirleyebilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz