Ana Sayfa Mobil iOS 9’un Detayları Belli Olmaya Başladı

iOS 9’un Detayları Belli Olmaya Başladı

Apple‘ın işletim sistemi olan iOS‘un yeni sürümü olan 9’un 2015 yılında çıkması beklenmekteydi. İnternet üzerinde bir site üzerinden paylaşılan detaylar ile iOS 9‘un odak noktasının stabilite ve performans olması beklenmekte.

iOS işletim sistemi bilindiği üzere geçtiğimiz yıllarda köklü bir değişime giderek Touch ID gibi özelliklere zemin hazırlanmıştı. Yapılan bu değişiklikler kimi kullanıcılar tarafından çok sevilse de kimi kullanıcılar tarafından gereksiz olarak nitelendirilmekteydi. Bu değişimi ilk olarak iOS 8’de kullanıcılara sunan Apple, sağlık ve Apple Pay gibi uygulamalara start vermişti.

Son dönemlerde yenilik yerine var olan sistem üzerinde güçlendirme konusunda çalışan şirket çalışanlarının en büyük odak noktası kendi alanındaki liderliğini korumak. Apple denilince akla gelen şeyler stabilite ve üstün performans. Geçtiğimiz güncellemeler ile bu konuda fazla ilerleme yapmayan şirket kaldığı yerden devam etmek istemiş olabilir. Stabilite ve performans ile yetinmeyen şirketin kullanıcılara sürpriz’i ise haritalar uygulaması. Toplu taşıma ve kapalı alanları da haritalara dahil eden Apple, uygulamalar konusunda ne yazık ki Android’in biraz gerisinde kalmakta. Yeni işletim sisteminin ise hangi cihazlara geleceği konusunda kesin açıklama bulunmamakta. İnternette Monarch adı ile bulabileceğiniz bu güncellemeye dair kesin olan bir bilgi ise doğal olarak yeni cihazlarda çıkacağı konusunda.

iOS-9-Features

Yeni akıllı telefon alacakların ve özellikle işletim sistemi konusunda kararsızlık yaşayanların biraz daha beklemesini söyleyebiliriz. Özellikle Apple cihazlarını tercih edecekler biraz daha dikkatli davranmalı çünkü genellikle Apple ilk çıkardığı ürün veya yaptığı yeniliklerde biraz kusur bırakmakta.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz