Ana Sayfa İnternet The Pirate Bay’e Erişim Kesildi

The Pirate Bay’e Erişim Kesildi

Ünlü torrent sitesi The Pirate Bay‘e girmek isteyen kullanıcıları Error 522 hatası karşıladı. İnternet üzerinde istediğiniz her türlü korsan içeriği rahatça bulabileceğiniz siteye erişim kesilmesi büyük ses getirdi.

Müzik, film, program ve her türlü içeriğin barındırıldığı ve milyonlarca kullanıcısı olan The Pirate Bay yaklaşık bir aydır sıkıntı bir süreç yaşamakta. Yayınladığı korsan içeriklerden dolayı şirketler ve yasalarla sürekli kavga halinde olan şirket doğal olarak legal ve illegal saldırılarla uğraşmakta. Hem rakipleri hemde yayınladığı içeriklerin sahipleri tarafından ciddi bir çaba sarf eden The Pirate Bay bilindiği üzere 2 hafta önce kapanmıştı.

Ülkelerin korsan içeriğe karşı uyguladığı politikalardan dolayı bir çok ülke tarafından yasaklanan sitenin kullanıcıları bu yasaklara rağmen çeşitli yöntemler ile rahatça giriş çıkış yapabilmekte. Ara sıra yaşanan site çökmesinin sebebi olarak servera gelen fazla yük görülse de akıllara ” Sunucuya büyük şirketler tarafından yapılan uyarılar var mı ? ” sorusu gelmekte. Normal sitelerde karşılaşılan Error 522 hatası genellikle servera binen yük ve bu yük sonucu sunucunun güvenlik amalı kapanması olarak açıklanır. Fakat söz konusu sitenin dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı olması ve bulunduğu sektör sebebiyle sürekli bir uyarı ve saldırı alması bu hatanın serverdan ziyade dış güçler kaynaklı olduğu ihtimalini akıllara getirmekte.

tpbcferror

Bu duruma karşı site çalışanlarının bir çabası söz konusu fakat başarılı olduklarını söyleyemeyiz. Kapanmasının ardından tekrar açılan sistem sağlıklı bir şekilde varlığını sürdürememekte ve sürekli kopmalar meydana gelmekte. Bu durum ise ciddi bir saldırının sinyalini vermekte. Site yönetiminin bu sorun ile nasıl başa çıkacağını bilmiyoruz fakat sanıyoruz ki bir kaç güne sistemi eski haline döndürebilirler.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz