Ana Sayfa Mobil Turkcell’in Yeni Amiral Gemisi Turkcell T60

Turkcell’in Yeni Amiral Gemisi Turkcell T60

Turkcell kendi üretimi olan telefonlarında yeni bir model ile karşımıza çıkıyor. 8 mayıs itibari ile tüm basın ekiplerine tanıtımı yapılan Turkcell’in yeni amiral gemisi Turkcell T60 sunumu yapıldı. Sunumu Turkcell’de genel müdürlüğe yeni getirilen sayın Kaan Terzioğlu yaptı. Kaan Terzioğlu bu modelimizin halktan gelen tepkilere göre üretildiği ve ülke halkının gurur duyacağı bir telefon modeli olduğunu bildirdi.

Turkcell T60 Fiyatı Ne kadar ?

Turkcell T60 15.05.2015 tarihi itibari ile 799TL den ön siparişle satışa sunuluyor.

Turkcell T60 Özellikleri :

Turkcell T60 ekran boyutu 5 inç olarak dizayn edilmiş ve 1280*720 px çözünürlükte üretilmiş. Arka bölümde bulunan kamerası ise tam olarak 13 mp fotoğraf çekiyor ve full hd video çekme özelliğine sahip. Ön bölümde bulunan kamerası ise 5mp çözünürlükte. Buda 3g görüntülü görüşmelerde ekstra avantaj sağlayacak kullanıcılara. Turkcell T60 da 8 çekirdekli 1.5 GHZ hızında işlemci bulunuyor. Ram olarak 2 GB tercih edilmiş. Batarya pili ise 2400 mAH gücünde hızlı şarj özelliği bulunuyor. İşletim sitemi ise Android 5.0 Lollipop seçilmiş. Hafıza olarak 16 Gigabyte kullanılmış ve harici microsd kart desteği bulunuyor. Turkcell T60 129 gr ağırlığında olduğunu gördük. Büyük gruptaki telefonlar için gayet ideal bir ağırlık.

T60_sanal_gozluk copy

Turkcell T60 özellikle kamera olarak rakiplerine biraz fark atacak gibi gözüküyor. Sony IMX214 sensör ile gelen telefonda daha birçok kamera modül özelliği bulunuyor. Sıcaklığı ölçen modül,jireskop ve ivme ölçen modüller bunlar arasında.

T60_lazer_klavye copy

Aksesuar olarak ise yine farklı seçenekler sunulmuş. Lazer klavye,kablosuz şarj,sanal gerçeklik gözlüğü de bunlar arasında.

Turkcell bu model ile telefon piyasasına gerçekten etkisini hissettirecek gibi duruyor. İleriki günlerde satışa sunulacak olan model için gelen tepkileri birlikte izleyeceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz