Ana Sayfa Sosyal Medya Türkiye’de Facebook Sayfası İstatistikleri

Türkiye’de Facebook Sayfası İstatistikleri

türkiyede facebook istatikleri

Türkiye’de Facebook en yaygın şekilde kullanılan sosyal ağ platformu. Facebook üzerinden her geçen gün yeni bir sayfa oluşturuluyor ve içerikler paylaşılıyor. Merak edilen konulardan birisi ise Facebook’ta en fazla takip edilen veya takipçi sahibi olan sayfaların hangileri olduğu konusu. Bu yazımızda sizlerle bu istatistikleri paylaşmaya çalışacağız.

Facebook’ta Türk kullanıcıların şüphesiz en çok takip ettiği ve beğendiği sayfaların başında futbol takımlarının sayfaları geliyor. Her ne kadar dönem dönem sayfaların takipçi sayılarında değişimler olsa da, sıralamaların en tepede çok büyük değişimler göstermediğini de söyleyebiliriz. İşte Facebook’ta en çok takipçiye sahip olan sayfalar:

Galatasaray: 13 milyon kullanıcı
Fenerbahçe: 9.9 milyon kullanıcı
Turkish Airlines: 9.5 milyon kullanıcı
Recep Tayyip Erdoğan: 8.8 milyon kullanıcı
Yeni Şafak: 7.8 milyon kullanıcı
Arda Turan: 7.3 milyon kullanıcı
Baho: 7.2 milyon kullanıcı
Beren Saat: 7.1 milyon kullanıcı
Cem Yılmaz: 6.5 milyon kullanıcı
Dr. Mehmet Öz: 6 milyon kullanıcı

Listenin başında yer alan spor takımlarının neden Facebook’ta en çok beğenilen sayfalardan olduklarını anlamak zor değil, fakat listede yer alan bazı isimlerin bu kadar yüksekte olmaları pek beklenen bir durum değil diyebiliriz.

Tabi spor takımlarının yanı sıra, siyasi figürler ile gazetelerin sayfalarının beğenilmesi de normal olarak nitelendirilebilir. İnsanlar haber alabilmek için bu tipte Facebook sayfalarını yaygın şekilde takip ediyorlar ve tabi siyasi figürlere yönelik sevgilerini de bu şekilde gösteriyorlar.

Listede yer alan Dr. Öz, Cem Yılmaz, Baho, Arda Turan, Beren Saat gibi isimlerin ise tümünün farklı camiaları temsil ettiklerini söyleyebiliriz. Baho Facebook sayfasının bu seviyelere yükselmesini ise önemli bir içerik pazarlama becerisi olarak değerlendirmek mümkün. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz