Ana Sayfa Sosyal Medya Facebook Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Facebook Hesabı Nasıl Oluşturulur?

facebook açma

Gelişen teknoloji ile birlikte sosyal medyanın hayatımıza ne kadar hâkim olduğundan hepimiz haberdarızdır. Facebook da diğer sosyal medya hesaplarına oranla dünyanın en çok ziyaret edilen sosyal medya sitesi. Bu da bizlere gösteriyor ki Facebook kullanıcı sayısı her geçen gün artmakta. Peki ya neden sizin de bir Facebook hesabınız olmasın. Gelin bir Facebook hesabı nasıl açılır göz atalım.

Facebook Hesabı Açma

  1. Adım: öncelikle bir Facebook hesabı açabilmek için bir mail hesabına sahip olmanız gerekmekte. Yalnız önemli bir nokta var ki bu mail hesabı daha önce başka bir Facebook hesabı açılırken kullanılmamış olsun yoksa Facebook bunu kabul etmeyecek ve hesabınızı oluşturamayacaksınız. Ama mail adresiniz yoksa ve yahut mail adresiniz olmadan kullanmak isterseniz yerine cep telefon numaranız ile de giriş yapabilirsiniz.

 

  1. Adım: Tarayıcınızdan www.facebook.com adresine girebilirsiniz. Böylelikle sayfa karşınıza çıkacak.

 

  1. Adım: Facebook sitesine giriş yaptınız ve sayfa önünüze açıldı. Şimdi istenen bilgileri doldurmaya geldi sıra. Adınız soyadınız e-posta adresiniz doğum tarihi gibi bilgilerinizi eksiksiz ve doğru doldurmaya özen göstererek tamamlayıp bir şifre belirleyin kendinize. Mail hesabı ile oluşturduğunuz şifrenin zorluk derecesine dikkat edin.

facebook açamıyorum

Facebook Doğrulama Kodu

Bunları tamamladıktan sonra cep telefonunuza veya mail adresinize gelecek doğrulama kodunu doğru bir biçimde okuyun ve hatasız bir şekilde istenen kutucuğa doldurun. Bütün bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir biçimde tamamladığınıza emin olduktan sonra hesabınıza sahip olabilirsiniz.

 

Facebook Profil Fotoğrafı Ekleme

Daha sonra dilerseniz insanların sizi tanıyacakları bir profil fotoğrafı ekleyerek devam edebilirsiniz. Tanıdığınız kişilere artık arkadaşlık isteği yollayabilirsiniz. Böylelikle arkadaşlarınız ile Facebook üzerinden iletişim kurabilir, paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Hatta Facebook hesabınıza isterseniz bilgisayar üzerinden isterseniz de cep telefonlarınızdan girebilirsiniz. Mobile Facebook kullanmak isteyenler için de Facebook’un kendi uygulaması mevcut.

Facebook Hesabı Nasıl Kapatılır ?

Diyelim ki zaten bir hesabınız var ve herhangi bir nedenden dolayı artık kullanmak istemiyorsunuz istediğiniz takdirde hesabınızı kapatabilirsiniz. Ve yahut bir süre ortalarda görünmek istemiyor bu sosyal medya aracına bir süre sonra geri dönmek koşuluyla ara vermek istiyorsunuz, hesabınızı dondurabilirsiniz.

 Facebook ile neler yapılabilir ve ne işe yarar?

14 yıl önce Mark Zuckerberg ile internet dünyasına giren ve onlarca ülkeden daha çok nüfusa sahip bu sosyal medya platformunun ne kadar popüler olduğundan hepimiz haberdarızdır. Facebook sayesinde belki de senelerdir görüşmediğiniz arkadaşlarınızı bulabilirsiniz, her an çevrenizdeki kişilerle dilediğiniz gibi iletişim kurabilirsiniz ve güzel hatıralarınız unutmak istemediğiniz anılarınızı burada sevdikleriniz ile paylaşabilirsiniz. Aynı zaman da Facebook pek çok dil seçeneği ile günden güne gelen güncellemeler ile kendini geliştirmektedir.

Facebook Oyunları

Bilgi paylaşımı ve iletişim dışında kullanıcılarına sağladığı hoş vakit geçirebilmeleri için bir sürü oyun da mevcut. Video, fotoğraf ve yazılar paylaşabilmeniz dışında canlı yayın özelliği de son yıllarda bu platforma eklenen bir özellik oldu. Eklenen başka diğer özelliklerden biri ile beraber de doğum günü, düğün vs. gibi faaliyetlerinizi de davetiye kullanmanıza gerek kalmadan davet edebileceğiniz bir uygulamaya dönüşmüştür. Tabi ki de gelişen ve popülaritesi bu kadar yüksek olan bu internet aracının da ticari faaliyetlere etkisi gözden kaçmamakta. Bunu Facebook’ da sıklıkla karşımıza çıkan reklamlardan görebiliriz.

Facebook Uygulaması İndir

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz