Ana Sayfa Donanım Ücretsiz ve Kaliteli Görsel Alınacak Siteler

Ücretsiz ve Kaliteli Görsel Alınacak Siteler

Yüksek Kalitede ve Ücretsiz Görsel Bulabileceğiniz 16 Fotoğraf Sitesi

Web siteleriniz için ziyaretçilerinizin ilgisini çekebilecek uygun ve kaliteli fotoğrafları bulmak son derece zor bir işlemdir. Bulduklarınızın birçoğu ya parayla satılır ya da düşük pikseldedir.

Fakat aşağıdaki fotoğraf siteleri sayesinde en kaliteli Stock fotoğraflarına tamamen ücretsiz bir şekilde ulaşabilirsiniz. Her ne kadar ücretszi olsalar da bazıları ticari kullanıma karşı lisans ile korunmuş olabilir, yani kullanım şartlarını okumanızı tavsiye ederiz.

 1. Photo Pin:

Photo Pin içerisinde Creative Commons lisansı ile korunan ve Flickr’dan alınan profesyonel fotoğrafları barındırır. Yapmanız gereken sadece ne istediğinizi arama çubuğuna yazmak, ardından çıkan yüzlerce sonuç içerisinden en beğendikleriniz indirmek.

Tüm fotoğrafları kişisel web sitelerinizde ya da bloglarınızda kullanabilirsiniz.

 1. Startup Photos:

Bu kişisel Tumblr bloğu içerisinde kişisel ya da ticari kullanım için tamamen ücretsiz ve HD kalitede fotoğraflar bulabilirsiniz. İsminden de anlaşılabileceği gibi genellikle web hizmet sayfası ve start-up’ı için fotoğraf arayan kişiler tarafından sıklıkla kullanılır.

 1. Public Domain Archive:

Her ne kadar diğerleri gibi stock fotoğraflar barındırmasa da, içerisindeki tüm görseller yüksek kalitelidir, tamamen ücretsizdir ve hiçbir telif hakkı barındırmazlar. Her hafta onlarca yeni görsel ile güncellenen bu sitede kesinlikle aradıklarınızı bulacaksınız.

 1. Magdeleine:

Stock fotoğraf ihtiyacınızı karşılayacak olan bir diğer gelişmiş barındırma sitesidir. Üstelik aramalarınızı sadece kelime ile yapmakla kalmaz,  ihtiyacınız olan fotoğrafın renk tonları ile de yapabilirsiniz. Böylelikle hem istediğinizi daha kolay bulur, hem de vakit kaybetmemiş olursunuz.

 1. Raumrot:

Raumrot içerisinde sadece profesyonelce çekilmiş, seçme fotoğraflar barındırır. Bu yüzden görsel sayısı biraz eksik olsa da, emin olun ki tümü çok değerlidir.

 1. DesignersPics.com:

Designers Pics ile hergün yüksek çözünürlükte ve telif hakkı olmayan görselleri mail adresinize alabilirsiniz. Üstelik tüm görsellerin isimleri aramayı kolaylaştırabilmek için geniş kapsamlı girilmiştir. Yani istediğinizi almadan çıkma şansınız yok.

 1. Jay Mantri:

İçerisinde son derece kaliteli fotoğraflar barındıra bu site isminden de anlaşılabileceği gibi Jay Mantri adında bir fotoğrafçıya aittir ve her salı günü 7 adet profesyonel çekim fotoğraf yükler. Yani içerisinden seçebilecek olduğunuz yüzlerce çeşit fotoğraf bulunmakta.

 1. Foodies Feed:

Bu site tamamen yemek ve yiyecek fotoğrafları için oluşturulmuştur. Kategorilerden istediğinizi seçebilir ya da arama kutusundan ihtiyacınız olan yiyeceğin resimlerini aratabilirsiniz.

Her fotoğrafın altında bulunan ücretsiz indir butonu ile de yüksek kalitede indirebiliyorsunuz.

 1. Kaboompics:

Tasarım içerikli projeleriniz için en etkileyici fotoğrafları bulabilecek olduğunuz sitedir. Arama kutusu ile istediğinizi bulabilir, etiketleri kullanabilir ya da kategorilerden yararlanabilirsiniz. Tüm fotoğraflar yüksek kalitelidir ve hergün güncelleme yapılır.

 1. Cupcake:

Bu site içerisinde bulunan tüm fotoğraflar, profesyonel fotoğrafçı Jonas Nilsson Lee tarafından çekeilmiştir. Her ne kadar diğer siteler kadar geniş kategori ve içeriğe sahip olmasa da son derece etkileyici manzara, hayvan, doğa ve obje fotoğrafları indirebilirsiniz.

 1. Jeshoots:

Jesshoots yüksek kaliteli stock fotoğraflar için bir diğer özgün kaynaktır. Kategoriler ya da arama çubuğu yardımıyla insan, mimari, doğa ya da yiyecek fotoğraflarını bulabilir ve indirebilirsiniz.

 1. New Old Stock:

New Old Stock da diğer birkaç’ı gibi profesyonel fotoğrafçı olan Cole Townsend tarafından yönetilmektedir. Fakat diğerlerinden farkı ve sitenin açılış amacı ise tamamen ücretsiz bir şekilde eski görünümlü, retro fotoğraflar sunmaktır.

 1. Snapwire Snaps:

Snapwire şirketi tarafından yürütülen bu Tumblr bloğu içerisinde ücretsiz fakat lisanslı fotoğraflar barındırır. Her hafta 7 kaliteli görsel eklenen bu site dünyanın dört bir tarafından gönderilen Snapwire kullanıcıları tarafından oluşturulmuştur.

 1. Lock and Stock Photos:

Bu site içerisinde bulunan tüm ücretsiz ve kaliteli görseller ünlü fotoğrafçı Aj Montpetit tarafından oluşturulmuştur ve hepsi Creatiev Commons License koruması altında barındırılır.

 1. Snapographic:

Alman fotoğrafçı Thomas Mühl tarafından oluşturulan site ve çekilen fotoğraflar tamamen ücretsizdir ve hiçbir telif hakkı barındırmaz. Yapmanız gereken sadece sayfanın en altında bulunan kategorilerden ihtiyacınız olanı seçmek.

 1. Getrefe:

Eğer farklı bir bakış açısı ile çekilmiş, kreatif fotoğraflara ihtiyacınız var ise Getrefe’yi seçmelisiniz. Ayrıca içerisinde yer alan tüm fotoğraflar kişisel ya da ticari projeleriniz için kullanma hakkına sahipsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz