Ana Sayfa Android Youtube Güncellendi

Youtube Güncellendi

Popüler müzik dinleme ve video izleme uygulamalarından olan Youtube, Android işletim sistemindeki sürümünü güncelleyerek bünyesine yeni özellikler kattı.

İnternet üzerinde sosyal medyadan sonra en çok kullanılan platformlardan birisi olan müzik ve video paylaşım sitesi Youtube, her geçen gün bünyesine yeni özellikler katarak değişmeye ve gelişmeye devam ediyor. Kullanıcılarına üstün performanslı ve kolay arayüzlü kullanım keyfi sunmayı amaçlayan şirketin resmi olarak yayınlanmasa dahi 10.08.52 sürümü kullanıma hazır. Bu güncelleme ile paylaşılan videolar hakkında daha detaylı bilgi edinmemiz için çalışan şirket amacına ulaşmış gibi görünmekte.

İzlediği video hakkında teknik özellik bazında bilgi edinmek isteyen meraklı kullanıcılar için bilindiği üzere web platformda böyle bir uygulamaya yer veren Youtube, aynı özelliği mobil uygulamasına da entegre etti. Edinebileceğiniz teknik özellikler ise; ses formatı, video formatı ve bant genişliği gibi detaylardan ibaret. Bu özellikler normal kullanıcıların pek işine yaramasa da sektör ile uğraşan kişiler açısından yararlı bilgiler olduğunu da belirtmek isteriz.

youtubedetay

Teknik detayların yanı sıra bildirim konusuna da el atan yetkililer uygulamanın kenarda köşede gizli saklı durmasından yana değil. Kanalınıza veya abone olduğunuz kanala ait bildirimleri titreşim özelliği ile anında alabilmenize yarayan yeni gelen özellik ile güncellemeleri anında takip edebileceksiniz. Bildirimin haricinde arama kısmında da büyük bir gelişim yaşayan uygulama ile 4K video ve küresel çapta arama yapabilirsiniz. Bilindiği üzere 4K video yeni yeni yaygınlaşan bir teknoloji ve bir çoğumuz daha 4K videolara ile tanışmadı. İşin ilginç tarafı ise mobil cihazından 4K video izleyebilecek internet bağlantısına ve kotasına sahip kaç kişi var ? Bize göre biraz gereksiz bir özellik olmuş ( en azından şu an için ). Bunun yerine kullanıcıların ısrarla istediği arka planda müzik dinleme özelliği  konusunda bir çalışma yapılmalıydı. Belki ilerleyen günlerde sesimizi duyarlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz