Ana Sayfa Genel Ümraniye Cilt Bakımı Merkezimizde Neler Yapıyoruz

Ümraniye Cilt Bakımı Merkezimizde Neler Yapıyoruz

Farklı yaşlarda cilt bakım ürünlerini seçme kriterleri nelerdir ve 20 yaşından büyükseniz neden anti-age ile işaretlenmiş bir kremi kullanamazsınız?

Cildin yaş özellikleri göz önüne alındığında, vücut yaşlandıkça cilt bakımı da değişecektir:

20+ yaşında, vücudun doğal yaşlanma süreci başlar ve cilt olgunluğunun ilk dış belirtileri yakında fark edilmeyecek olsa da, yaşlanmayı önlemeye özen göstermenin şimdi tam zamanı. Bu yaştaki cilt, antioksidan desteğe ve yoğun hidrasyona ihtiyaç duyar. 25 yaşından itibaren güzellik rutininize göz kapakları için nemlendiriciler eklemeye değer. Genç cilt, kendi kaynaklarından en iyi şekilde yararlanır ve kendini iyi bir şekilde yeniler, bu nedenle nemlendirme ve düzenli temizlik, tonunu korumak için yeterli olacaktır.

Vücutta 30+ yılda, cildin yoğunluğunu, sıkılığını ve elastikiyetini korumak için gerekli hyaluronik asit, kolajen ve diğer elementlerin sentezi zaten belirgin şekilde azalır. 35 yaşına kadar yaşa bağlı değişiklikler fark edilir hale gelir: kırışıklıkları taklit eder, dehidrasyon kırışıklıkları, cilt tonunu kaybeder. Antioksidan desteği artırmanız, UV koruması eklemeniz ve güzellik rutininize hyaluronik asit ve kolajen bazlı yaşlanma karşıtı formüller eklemeniz önerilir.

40+ yaşında, yaşa bağlı değişikliklere karşı tam teşekküllü bir mücadele zamanı geliyor. 45 yaşına kadar, birçoğunun pigmentasyon, yüzün ovalinin deformasyonu, derin kırışıklıklar ve gözlerde ve dudaklarda ince kırışıklıklar ağı ve cilt turgorunda azalma gibi cilt olgunluğunun belirgin belirtileri vardır. Bu yaşta, kozmetik çantası, bileşimdeki retinol, peptitler, ramnoz ile doldurulur.

50+ yılda, vücutta yaşa bağlı hormonal değişiklikler dönemi başlar. Gençliği ve cilt tonunu koruyan hemen hemen tüm elementler, doğal sentezi durdurur ve uygun telafi edici bakım ile yenilenmelidir. Yüzün konturları değişmeye başlar, yerçekimi pitozu ortaya çıkar, cilt incelir, yoğunluğunu kaybeder, kuru ve hassas hale gelir. Telafi edici bakım, cilt hücrelerindeki nem ve kolajen eksikliklerini yenileyen güçlü yaşlanma karşıtı formüller içerir.

Ümraniye Cilt Bakımı merkezimizde tüm yaş skalasına uygun olarak özel işlemler uygulamaktayız.Bu sayede en etkili sonuçları alıyoruz.Mutlu müşterilerimize katılmaya hazır mısınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz