Ana Sayfa İncelemeler Samsung Galaxy S6 vs Sony Xperia Z3 Karşılaştırma

Samsung Galaxy S6 vs Sony Xperia Z3 Karşılaştırma

Piyasada güçlü bir yer edinen Xperia Z3 çıkalı uzun zaman olmasına rağmen MWC 2015 konferansında tanıtılan cihazlarla aynı özelliklere sahip diyebiliriz. Peki sayısal anlamdaki eşitlik performans ve kullanım açısından ne derece birbirine yakın ? Hali hazırda olumlu kullanıcı yorumları almış ve beğenilen bir telefon olan Xperia Z3 varken neden son çıkan telefonlara çuvalla para vermeliyim diye düşünen takipçilerimiz için hazırladığımız yazımızda Sony Xperia Z3 ile Samsung Galaxy S6 karşılaştırması yapmak istedik.Unutmadan söylemek isteriz ki elbette S6’nın rakibi Z3 olamaz yani adaletli bir karşılaştırma olmaz. Fakat özellikleri bakımından Xperia Z3, Galax S6’ya kafa tutabilir.

Tasarım konusunda iPhone benzerliği ile eleştirilere maruz kalan Galaxy S6 aslında plastik tercihinden metal tasarıma geçerek Samsung hayranlarının beğenisi kazanmıştı. Galaxy serisine nazaran daha güçlü bir görünüm sunan S6’nın bu yazımızdaki rakibi Xperia Z3 ise kullanıcılar tarafından oldukça beğenilmişti ve üzerine yapılan yorumların ortak kararı olarak Sony bu sefer başarmış denmişti.

samsung vs xperia

2300 TL ile satışta olan Xperia Z3, 4 Çekirdek 2.5 GHZz Krait 400 Qualcomm Snapdragon 801 ile donatılmıştı. 2000 TL üzerinde satışa çıkacak olan Galaxy S6 ise 8 çekirdek 2.1 GHz 64 Bit Exynos 7420 ile karşımıza çıkacak. Snapdragon kendini kanıtlamış bir işlemci fakat Samsung’un göz bebeği Exynos oldukça iddialı gibi görünmekte. 5.1 İnç SüperAmoled Ekran tercih edilen Galaxy S6, 5.2 İnçlik IPS LCD’li Z3’ü burada geride bırakmış gibi. Ram olarak her iki cihazda da 3 GB tercih edilirken Samsung 128 GB MicroSD desteği ile yine öne çıkıyor. 16 MP arka kamera kullanarak Sony’nin eline su dökemeyen Samsung bu başarısızlığını 5 MP ön kamera ile kapatmaya çalışmış. 4K Video kayıt seçeneği bulunsa da Sony’nin 20 MP arka kamerasına yetişemeyeceğini düşünmekteyim. Daha ince ve hafif bir cihaz olan Samsung Galaxy S6 şimdilik Z3’ü geçmiş fakat Z3 böyle iken Xperia Z4’ün harikalar yaratmasını bekleyen otoritelere göre Galaxy S6’nın ne yazık ki pek fazla şansı yok.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz