Ana Sayfa Otomobil Volvo S90 Teknik ve Donanım Özellikleri

Volvo S90 Teknik ve Donanım Özellikleri

volvo s90

SENSUS CONNECT

Entegre USB ve ek cihaz bağlantılarına ve ayrıca Bluetooth ve geniş bant teknolojisiyle kablosuz bağlantıya sahip bu sistemle evden çıkıp yolda da her yere bağlanabilirsiniz.

PİLOT ASSIST

Mevcut şeridiniz içinde trafik akışını rahat bir şekilde izlemeniz için size yardım eden Pilot Assist otomobili şerit çizgilerinin içinde tutmanız için size hafif direksiyon desteği sağlarken öndeki araçla ayarlanan hızı ve mesafeyi korumanıza da yardım ediyor.

SÜRÜCÜ UYARI KONTROLÜ (DAC)

65 km/s’nin üzerindeki hızlarda bir kamera öndeki yolu izlerken sürücü uyarı kontrolü direksiyon hareketlerinizi izliyor ve normal sürüş tarzınızla karşılaştırıyor. Daha istikrarsız bir şekilde sürdüğünüzü algılarsa sesli bir uyarı veriyor veya gösterge panelinde bir mola vermenizi öneren bir mesaj görüntüler.

ARKA ÇARPIŞMA UYARISI

Bir araç hızla arkadan yaklaşıyorsa ve sistem, bir çarpışma riski olduğunu hesaplarsa tüm sinyallerinizi hızlı bir şekilde yakıp söndürerek yaklaşan araçtaki sürücüyü ikaz etmeye yardımcı oluyor. Buna rağmen bir çarpışma kaçınılmazsa Arka Çarpışma Uyarı sistemi, yolcuları güvende tutmaya yardımcı olmak için çarpışmadan hemen önce ön emniyet kemerlerini geriyor.

ANAHTARSIZ ÇALIŞTIRMA

Uzaktan kumandanız aracın içinde olduğu sürece motoru, fren pedalına basarken tünel konsolundaki çalıştırma düğmesini çevirmek suretiyle aracınızı çalıştırabilirsiniz.

VOLVO ON CALL

Volvo on call uygulaması ile Volvo’nuza uzaktan akıllı telefonunuzdan erişmenize ve kontrol etmenize olanak tanıyan çeşitli akıllı çözümler sunuyor. Otomobilinizi önceden ısıtabilir, depoda kalan yakıtla gidilebilecek mesafeyi, yakıt düzeyini, ortalama yakıt tüketimini, dışarıdaki hava sıcaklığını, kapıların kilitli olup olmadığını ve daha birçok şeyi kontrol edebilirsiniz. Otomobili de kilitlemeden bıraktıysanız, size hatırlatılıyor ve uzaktan sadece akıllı telefonunuzu kullanarak kilitleyebilirsiniz (ya da kilidini açabilirsiniz). Ayrıca otomobilinizin konumunu bir harita üzerinde görebilir, büyük bir park yerinde yerini bulmanız gerekirse kornasını çaldırabilir ya da ışıklarını yakabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz