Ana Sayfa Otomobil Tüm yollarda, tüm hava koşullarında, XC60 hazır

Tüm yollarda, tüm hava koşullarında, XC60 hazır

Volvo XC60

SENSUS CONNECT

Sensus Connect’in teknolojisi 7 inçlik orta ekranınızı internete bağlı bir bilgi ve eğlence merkezine dönüştürerek, eğlence, yön bulma, kontrol, bağlantı ve hizmetler için birçok kullanışlı araç içi uygulamaya erişmenizi sağlıyor. Aynı zamanda Volvo’nuzun gelecekteki web ve bulut tabanlı araç içi bilgi ve eğlence fonksiyonları için bugünden teknolojik olarak hazır olduğu anlamına geliyor.

TRAFİK İŞARETİ BİLGİSİ

Trafik İşareti Bilgisi ile önemli yol işaretlerini kaçırmazsınız. Öne bakan bir kamera hız sınırını, “sollama yasak”, “giriş yok” ve çeşitli diğer yardımcı tabelaları tespit ediyor. Ardından o tabela, mevcut kısıtlamalarla ilgili sürekli uyanık olmanızı sağlamak için sürücü ekranında orta göstergede görüntüleniyor. İsterseniz, Trafik İşareti Bilgisi hız limitini aştığınızda kibarca üç kez yanıp sönerek sizi görsel bir ikazla da uyarabiliyor. Bu da orta konsol menüsünden kolaylıkla ayarlanıyor.

LED FAR TEKNOLOJİLİ AKTİF VİRAJ FARLARI

Bir opsiyon olarak sunulan Aktif Uzun Far özelliğimiz sayesinde ortalık karardıktan sonraki yolculuklar çok daha eğlenceli ve güvenli. Bu sistem sayesinde, yalnızca can sıkıcı olmakla kalmayıp, aynı zamanda bazı çalışmalara göre gece meydana gelen kazaların önemli bir nedeni de olan kısa ve uzun far arasında geçiş hareketini artık yapmanıza gerek yok. Kamera tekniği kullanan AHB önden gelen araçların far huzmesini algılıyor ve otomatik olarak kısa huzme ile uzun huzme arasında geçiş yaparak diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmadan sizin görüşünüzü en iyi duruma getiriyor.

YAĞMUR ALGILAYICISI

Devrede olduğunda, yağmur yağmaya başlar başlamaz veya ön cama su döküldüğünde, yağmur sensörü ön cam sileceklerini çalıştırıyor. Rahatlığınız için, aralıklı ön cam silme işlevini de otomatik olarak adapte edebiliyor. Hassasiyeti silecek kolundaki bir halka ile ayarlanabiliyor.

ISITMALI ÖN KOLTUKLAR

Isıtma sistemlerimiz sayesinde artık termometre düştüğünde araba sürmek sizin için negatif bir iş olmaktan çıkıyor. Koltuk arkalığının alt bölümünü de içeren koltuk minderlerinde ısıtmalı ön koltuklarımızı dokunmatik düğmelerle ayarlanan üç seviyeye sahip ve son derece hızlı çalıştıkları için, aracınız çok kısa bir süre içinde oturma odanız kadar konforlu bir hale geliyor. Arka koltukta oturan yolcular da düşünüldü ve arkada iki dış konumda bulunan koltukta yine ayrı üç seviyeli düğmelere sahip olan ısıtma fonksiyonu bulunuyor.

CLEANZONE OTOMATİK FONKSİYONU

Yeni Volvo’nuzda sıcak bir günde bile olsa hoş bir ortam sağlamak için, otomatik CleanZone fonksiyonu, uzaktan kumandanızla otomobilin kilidini açtığınızda tetiklenen bir havalandırma işlemi başlatıyor. Bu özellik, dışarıda hava en az 10°C olduğunda devreye giriyor. Otomatik CleanZone fonksiyonu, alerji ve astıma neden olan maddeleri, özellikle de yeni otomobilinizdeki yeni malzemelerden gazları ve kokuları havalandırmada çok başarılı bir iş çıkarıyor. Bu otomatik işlev, aracın ilk kullanım yıllarında kademeli olarak azalarak sonunda tamamen bitiyor.

PANORAMİK SUNROOF

Özel panoramik tavan Volvo XC60’ın içinde olan herkes için hava ve ışığı artırıyor. Ön bölümü düğmeyle açılabiliyor; ister arka bölümün üzerine çekilerek ister arka ucu kaldırılarak. Güneşli günlerde içerideki havanın serin kalmasına yardım etmek için elektrikli olarak çalışan makaralı bir perde de var. Koyu renkli cam konforu ve dışarıdan görünmemeyi sağladığı için güvenliği artırıyor. Ayrıca morötesi ışınlardan korumaya da yardım ediyor. Panoramik tavanın tasarımı güvenlik nedeniyle özel olarak geliştirildi ve iki parça cam da lamine bir yapıya sahip.

ÖNCEDEN HAZIRLANAN TUTMA SİSTEMLERİ

Volvo’nuz yaklaşmakta olan bir çarpışmayı algılayabiliyor ve en iyi korumayı sağlamaya yardım etmek için otomobilin tutma sistemlerini hazırlayabiliyor. Otomobil gelişmiş sensörleri kullanarak önündeki yolu tarıyor ve sistem bir çarpışmayla sonuçlanabilecek bir engel tespit ettiği takdirde, beklenen çarpışma gücüne göre hava yastıklarını ve emniyet kemerlerini hazırlıyor. Güçlü gövde yapısıyla birlikte bu özellik, düşük veya orta şiddetli bir önden çarpışma için en iyi korumayı sağlar.

KİŞİSEL ARAÇ İLETİŞİM CİHAZI ANAHTARSIZ SÜRÜŞLÜ

PCC yanınızda ise, kapı kolunu çektiğinizde otomobilin kilidi otomatik olarak açılıyor. Otomobili ön paneldeki düğmeye basarak çalıştırın ve park ettiğinizde kapı kolundaki düğmeye basarak otomobili kilitleyin. Günün ilerleyen saatlerinde, aracınızı kilitleyip kilitlemediğinizi merak ederseniz, dünyanın neresinde olursanız olun PCC size aracın bırakıldığı zamanki durumunu görüntüler. Otomobilin anahtarını cebinizde ya da el çantanızda tutabilirsiniz. Anahtarsız sürüş teknolojisini kullanarak otomobilin anahtarını kullanmadan kapıların kilidini açabilir ve aracınızı kullanabilirsiniz. Motoru çalıştırmak için gösterge panelindeki marş düğmesini çevirmeniz yeterli.

DÖRT TEKERLEKTEN ÇEKİŞ (AWD)

Gelişmiş AWD teknolojisi, Anında Çekiş (Instant Traction™) özelliğiyle, tüm iklim koşullarında ve bütün yol yüzeylerinde sürüş dengesini ve çekişi iyileştirmeye yardım ediyor. Sürekli olarak tekerleklerin hızını, gaz kelebeğini, motor torkunu, motor devrini ve frenleri izleyen elektronik bir işletim sistemine sahip. Sürüş koşulları değiştikçe, en iyi çekişe sahip tekerleklere en fazla güç aktarılıyor. Lastiklerden biri çekişi kaybettiğinde, o tekerleğe aktarılan güç azaltılıyor ve güç, anında yere daha sağlam basan tekerleğe aktarılıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz