Ana Sayfa Otomobil VOLVO XC90 Teknik ve Donanım Özellikleri

VOLVO XC90 Teknik ve Donanım Özellikleri

Volvo XC90

YARDIM ÇÖZÜMLERİ

XC90’ın Park Yardım Pilotu 12 ultrasonik sensörü kullanarak sizin için gerçekten dikey ya da paralel park etme işlemini yapıyor.
360 derece görüş açılı kamera aracınızın etrafındaki tüm alanı dijital ekranınızda kuş bakışı görüntüyle göstererek tüm dar alanlarda daha rahat hissetmenizi sağlıyor.

KONFORLU KOLTUKLAR SİZİN İÇİN TASARLANDI

Maksimum oturma konforuna öncelik veriyorsanız Konforlu koltuklar sizin için tasarlandı. Neredeyse sonsuz ayar imkanı sunan standart, elektrikli yükseklik ayarı, ileri/geri ve beşik hareketi, çok yönlü bel desteği, elektrikli koltuk minderi uzantıları ve elektrikli arkalık yan desteklerini içeren altı yollu elektrikli ayarla tamamlanabiliyor. Ayrıca dört yollu elektrikli ayarı da seçebilirsiniz. Başka bir deyişle: Volvo’nuzun ön koltuklarını vücudunuza tam uyacak şekilde kolayca ayarlayabilirsiniz – ergonomik kumandalar, kolay erişebileceğiniz bir şekilde koltukların yanlarına takılmıştır. Uzun sürüşlerde rahatınızı maksimum düzeye çıkarmak için koltuk minderi ve arkalığında havalandırma ve son derece rahatlatıcı ve konforlu bir seçenek olan arkalıkta ayarlanabilir masaj işlevini de seçebilirsiniz.

HEAD UP (ÖN CAMA YANSITILAN) EKRAN

Head up ekran, ön camın önünde iki metrede havada asılı durarak en önemli sürücü bilgilerini gösteriyor. Örneğin navigasyon sisteminden bilgileri alırken aynı anda gözlerinizi trafikte tutabilirsiniz. Odak noktanızı değiştirmenize veya aşağı bakmanıza gerek yok, bu da gözlerinizin daha az yorulmasını sağlar. Head up ekranının parlaklığı otomatik olarak ışık koşullarına uyarlanıyor ve kendi kişisel tercihlerinize göre de sistemi ayarlayabilirsiniz.

ŞERİT KORUMA YARDIMCISI

Şerit Koruma Yardımcısı 65 km/saat ve 200 km/saat arasındaki hızlarda dijital bir kamera ile şerit çizgilerini takip ediyor. Bir şerit işaretine çok yaklaşırsanız ve LKA, tam kontrolde olmadığınızı algılarsa sistem, aracı şeritte tutmaya yardımcı olmak için aracı yavaşça geri yönlendirecektir. Buna rağmen yanlışlıkla şerit işaretini geçerseniz direksiyon simidinde hissedilir titreşimlerle veya uyarı sesiyle sizi ikaz edecek. Sinyalleri kullanarak bilerek şerit çizgisini aştığınızda LKA devreye girmez.

SENSUS CONNECT

Sensus Connect’in 8 inç dijital sürücü gösterge ekranı, dokunmatik ekranlı 9 inç orta gösterge ekranı, direksiyon simidi düğmeleri, sesli kumanda ve opsiyonel baş üstü gösterge ekranı gibi akıllı sürücü arayüzleri, dikkatinizi yoldan çekmeden tüm işlevlerin tam kontrolünü size vermek üzere içgüdüsel şekilde etkileşim kurar. Akıllı telefonunuzla İnternet haritalarına ve bir dizi kullanışlı araç içi uygulamaya anında erişebilir – örneğin internet radyosu, sesli kitaplar, müzik, Facebook’da gezinti ve web’de sörfün tadını çıkarabilirsiniz. Volvo’nuz zamanı geldiğinde servis randevusu bile alır. Bu da Volvo’nuzun gelecekteki web ve bulut tabanlı araç içi bilgi-eğlence işlevlerine bugünden teknolojik olarak hazır olduğu anlamına gelir.

INTELLİSAFE ASSİST

Intellisafe Assist teknolojileri ile ister öndeki araca güvenli bir mesafeyi muhafaza edin ister şeritler arasında dolaşmaya engel olun, Intellisafe Assist ile daha rahat ve keyifli bir sürüş deneyiminin keyfini çıkaracaksınız. Intellisafe Assist, Intellisafe Standart artı aşağıdaki teknolojileri içeriyor: Adaptif Hız Sabitleyici (ACC), Mesafe Uyarısı ve Şerit Koruma Yardımı (LKA).

INTELLİSAFE SURROUND

Intellisafe Surround ile aracınızın çevresinde daha iyi bir gözetleme alanı ve kavşaklar ve park alanları gibi kısıtlı görüş alanının olduğu yerlerde daha güvenli sürüş sağlanıyor. Intellisafe Surround, Intellisafe Standart artı aşağıdaki teknolojileri içeriyor: Kör Nokta Bilgi Sistemi (BLIS), Arka Çarpışma Uyarısı ve Yan Trafik Uyarısı (CTA).

GÜÇLENDİRİLMİŞ YOLCU BÖLÜMÜ

Volvo’nuzla nereye giderseniz gidin, siz ve yolcularınız güçlü koruyucu bir çelik kafesle çevrili olacaksınız. Ve bu kafes, mevcut olan en dayanıklı çelik türlerinden biriyle, sıcakken şekillendirilmiş bor çeliğinin çok miktarda kullanılmasıyla güçlendirildi. Bu son derece güçlü yolcu bölümü, her türlü kazada araç içindeki kişileri korumaya yardımcı oluyor. Bir kaza durumunda, otomobilin ön ve arka darbe emici bölgeleri otomobilin içindekileri etkileyen darbeyi azaltmak için çarpışmanın etkisini dağıtmaya yardımcı olurken, yandan bir çarpışma durumunda Yan Darbe Koruma Sistemi çarpışma güçlerini otomobilin gövdesinin geniş bir bölümüne dağıtarak yaralanma riskinizi daha da azaltıyor. Bir devrilme durumunda, benzersiz tavan yapısı yolcuları korumaya yardım ediyor. Ayrıca bir çarpışma veya devrilme durumunda Volvo’nuz, kapıların dışarıdan açılabilmesini sağlamak için otomatik olarak tüm kilitleri açıyor.

İÇ HAVA KALİTESİ SİSTEMİ

Kabin Hava Kalitesi Sistemi (Interior Air Quality System) temiz hava ve asgari miktarda iç emisyonlarla size ve yolcularınıza daha iyi ve daha temiz bir iç ortam sağlamak üzere yaratılmıştır. Sistem sürekli olarak gelen havanın kalitesini izler. Karbonmonoksit, hidrokarbon ve nitrojen dioksitler gibi zararlı maddeler tespit ettiği anda geçici olarak gelen tüm havayı kapatır ve kabin içinde havaya devridaim yaptırır. Aktif karbon filtresi, araç egzozu veya dizel egzoz parçacıkları gibi zararlı maddeleri etkin şekilde filtreler. Aynı zamanda dışarıdan, örneğin cam yıkayıcı sıvısından gelen bazı kimyasal kokuları da azaltır. Bu da yoğun şehir trafiğinde ve tünellerde giderken otomobilin içinde soluduğunuz havanın temiz olmasını, hatta genellikle dışarıdakinden daha temiz olmasını sağlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz