Ana Sayfa Teknoloji Web, Grafik ve Logo Tasarımları

Web, Grafik ve Logo Tasarımları

www.teknoplato.com

WEB TASARIM

Kurumsal kimliğe erişimin sanal dünyadan- internet ortamından geçtiği biliniyor. Web sitelerin birçok veriyi anında erişime açık kılmasından dolayı,  büyük bir kitle web sitelerinden,  ticaret, ulaşım, erişim gibi konularda faydalanıyor.

11075

Web sitesinin barındırdığı verilerin yanı sıra dış görünümü ve kullanışlılığı,  sitenin tercih edilmesi ile doğru orantılıdır.  Bu kullanışlılık ve yüzeysel görünüm web tasarım adı altında,  yaratıcılık ve üreticilik ve geliştiricilik yeteneklerine tabiidir.  Görünüm ve kullanışın en iyi olduğu web sitelerinin hiti genellikle daha yüksektir.

Web tasarım da, gerek  yazılımsal kodlar gerekse programlar vasıtasıyla  çeşitli eklemeler, düzenlemeler  yapıp sitenin kullanışlılığı arttırmak ve estetik bir görünüme kavuşturmak amaçlanır. Web tasarımcıları kollektif tasarımlar ile birçok veriyi tek bir ekrana toparlayabildiğinden genellikle bu tarz web tasarımı yapmaktadır. Tasarım bireysel  yapılabilse de  Türkiye’ nin bir çok noktasında bu iş için kurulmuş büyük şirketler bulunmaktadır.  Web sitesi oluşturmak isteyenler  internet ile  bir  çok  web tasarım örneği görebilir ve sitenin tasarımını, dizaynını kişisel zevklerine göre uyarlayabilirler.

GRAFİK TASARIMI

GRAFİK TASARIM

Grafik Tasarımı nedir?

Günümüzde internet terimleri olarak algılanan grafik tasarımın temeli  matbaanın çıkışı ile atılmıştır. Grafik tasarımın temel amacı herhangi bir iletinin görsellik alanında estetik duygulara dayandırılarak  ifade etmektir. Grafik tasarımı bir web sitesinin,  kuruluş amacını, iletisini en iyi şekilde ifade yöntemlerden birisidir.

Grafik tasarımı nerelerde kullanılır?

Günümüz internet çağı olduğundan bu tasarımlar genellikle dijital alanda ve özellikle de,  web sitelerine uyarlanmaktadır. Kuruluşu veya bir şahsı en iyi şekilde ifade edecek olan İnternet, afiş, broşür, kartvizit gibi görselliğin ön planda olduğu, iş hayatınıza görselliğin  katkı sunabileceği her yerde  grafik tasarımı kullanılır. Dev şirketlerin tanıtım yazısı, logoları, sembollerinin tümü başarılı grafikerler tarafından tasarlanmıştır. Bu tasarımlar hayal gücü ve yeteneğin harmanlanıp ortaya çıkardığı ürünlerdir.

Basit bir iş olarak görünse de grafik tasarımcılarının hayal gücünün yanı sıra belirli bir eğitim ile dijital cihazları da kullana bilmesi gerekir. Bununla birlikte özel veya resmi bir yerde çalışabilmek  için en az 1 grafik tasarım sertifikasına ihtiyaç vardır.

 

LOGO TASARIMI

www.teknoplato.com

Logo, bir kuruluşun veya şahsın imajını simgeleyen ve onlarla özdeşleşen küçük ikonlardır.  Bu ikonların oluşumundaki temel neden, görsel hafızanın işitsel hafıza oranla kalıcı olmasından kaynaklanır. Kuruluşun veya şahsın ismini duymaktan çok onlarla bütünleşen özdeşleşen küçük resimler daha akılda kalıcıdır.  Logo tasarımı, internet sitelerinde, afişlerde, broşürlerde, kartvizitlerde… gibi bir çok alanda faydalanılan bir yöntemdir.

  Logo Tasarımı Nasıl olmalıdır?

Bir logo tasarlanırken, ilgi çekici hayal gücüne dayandırılmış ve hafızayı zorlamayacak nitelikte olmalıdır. Uyumlu renkler, optimum boyut, arka plan, logonun derinliği gibi ayrıntılar logonun hafızada kalmasına yardımcı unsurlardır. Yeteneğin ve bilginin ortak kullanımı sayesinde ortaya çıkarılan logolar sizi en iyi şekilde temsil edecektir. Bu gün dünya genelindeki dev şirketlere bakıldığında hepsinin birer logosu olduğunu görürüz. Bu logolar aslında o şirketlerin markası haline gelmiştir.

Logo tasarımı nasıl yapabilirim?

Sizler de kuruluşunuzu temsil edecek olan logonuzu tasarlamak için, ücretsiz yayımlanan programlardan faydalanarak ve hayal gücünüzü kullanarak kendi markanızı yaratabilirsiniz. Ya da bünyesinde logo tasarımı alanında eğitim almış personel çalıştıran bir çok web şirketi bulunmaktadır. Bu şirketlerden uygun fiyatlarda yararlanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz