Ana Sayfa Android Android Cihazlarda Yazılım Güncelleme

Android Cihazlarda Yazılım Güncelleme

www.teknoplato.com

 ANDROİD CİHAZLARDA YAZILIM GÜNCELLEME NASIL YAPILIR?

Sürekli gelişen teknoloji ile birlikte daha 1 sene önce alınan bir cihazın yazılımı yeni uygulamaları veya özellikleri kaldırmayabiliyor. Bunun için üretici firma cihaz için yeni bir yazılım geliştiriyor ve güncel yazılımlara destek sağlıyor. Yazılımı eskimiş olan android cihazlar güncel kodları, uygulamaları kaldırabilse de hantallaşıyor ve kasmaya başlıyor.

android_yazilim_guncelleme-1024x640

Android cihazlarda yazılım güncelleme standart olarak aynı dizinde ilerliyor. Öncelikle güncelleyebilmeniz için internet bağlantınızın olması gerekiyor. Daha sonra telefon menüsünden ayarlar butonuna tıklayıp en alt kısımda olan Telefon hakkında butonuna tıklayın.  Menünün en altında bulunan Yazılım güncellemeleri butonuna tıkladığınızda telefonunuz için geliştirilen bir yazılım var ise çıkacaktır. Daha sonra bu yazılıma tıklayıp indirebilirsiniz.

Yazılım güncellemesi bittikten sonra telefonunuz açılıp kapanacaktır.  Güncel yazılım telefonunuzdaki bir çok eksikliği gidermesinin yanında hızlanmasını da sağlayacaktır. Telefonunuzun yazılımını pek tercih edilmeyen bilgisayar yoluyla da güncelleme imkanı vardır.  Ancak bilgisayar yoluyla güncelleme yapabilmek için yazılımını internetten bulup indirmeniz ve yazılımı yükleyeceğiniz programı , kurmanız gerekir

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz