Ana Sayfa Android WHATSAPP’TA 7 YENİ GÜNCELLEME

WHATSAPP’TA 7 YENİ GÜNCELLEME

İnternet üzerinden mesajlaşma uygulaması WhatsApp, son güncellemesiyle kullanıcılarına yeni özellikler sunuyor.

1 milyar kullanıcısıyla dünyanın en hızlı büyüyen sosyal ağlarından olan ve kullanıcılarının taleplerini karşılamak için sıkça güncellenen WhatsApp, son sürümüyle (2.12.51) ses getireceğe benziyor. İşte WhatsApp’ın son sürümündeki yenilikler:

1) İstediğiniz dosyayı gönderin: WhatsApp’ın yeni özelliklerinden en önemlisi artık PDF dosyalarının paylaşılabilmesi gibi görünüyor. Daha önce WhatsApp üzerinden gönderilemeyen PDF’leri ve diğer popüler belge biçimlerini yeni güncellemeyle karşıdaki alıcıya gönderebilirsiniz.

2) Bulut sürücülerdeki fotoğraflarınızı da paylaşın: Yeni güncellemeyle telefonunuzun yerel depolama alanı yanında Google Dropbox gibi bulut sürücülerdeki fotoğraflarınızı da seçip paylaşabilirsiniz.

3) İstediğiniz mesajları saklayın: WhatsApp mesajlarını saklamayı sevmeyenler, sohbetleri silerken yıldızlı mesajlarını da kaybediyordu. Yeni güncelleme, sohbeti temizlerken yıldızlı mesajların korunmasıza izin veriyor. Bunun için ekranda gelen kutuda “Yıldızlı mesajları koru” seçeneğinin işaretlenmesi yeterli.

4) İndirdiğiniz dosyaların mobil verinizi tüketmesinin önüne geçin: Artık ‘Seçenekler (üç nokta simgesi) > Ayarlar > Veri Kullanımı’ yolunu izleyerek WhatsApp’ın veri tüketimini yakından kontrol edebileceksiniz. Medyaların nasıl ve ne zaman otomatik olarak indirildiğini ayarlamanıza izin veren seçeneklerle dilerseniz mobil verideyken yalnızca resimlerin indirilmesini sağlayabilir ya da medyaların indirilmesini tamamen kapatabilirsiniz.

5) Güncellemeler Google Play’de: WhatsApp’ın yeni özellikleri, ilk olarak WhatsApp web sitesinden indirilebilen beta sürümüne yansıyordu. Şimdiyse yeni güncellemelere Google Play üzerinden ulaşmanız mümkün. Erişim için WhatsApp Beta sayfasını açın ve Become A Tester düğmesine tıklayın. Yalnız Beta sürümde hatalar olabileceğinden herkese tavsiye edilmiyor.

6) Sohbet penceresindeki medyaya hızlı ulaşın: Yeni güncellemesiyle WhatsApp, herhangi bir sohbette paylaşılan bağlantıları, belgeleri ve fotoğrafları artık otomatik olarak vurguluyor ve bir ön izleme resmi gösteriyor. Bunlara daha hızla ulaşmak için sağ üstteki seçenekler düğmesine dokunmanız ve “Medya”yı seçmeniz yeterli.

7) Videolarınızı düzenleyin, yakınlaştırın: Son güncelleme ile artık çimdikleyerek yakınlaşma” hareketiyle videolarınızı büyütebilir, mesajlarınıza bakarken videolarınızı izleyebilir, basit düzenleme işlevleriyle videolarınızı şekillendirebilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz