Ana Sayfa İnternet Whatsapp’ta Bilgisayar Devri Başlıyor

Whatsapp’ta Bilgisayar Devri Başlıyor

Milyonlarca kullanıcısı olan uygulamanın sonunda bilgisayarda kullanılabileceği açıklandı. Whatsapp kullanıcılarının belki de en çok istediği şeylerden birisi sevdikleri bu uygulamayı bilgisayarda kullanabilmekti. Sonunda kullanıcılarının bu isteğine cevap veren Whatsapp, bilgisayarlar için program çıkarmasa da tarayıcı üzerinden anlık olarak mesajlaşma seçeneğini aktif etti.

Uygulamayı bilgisayarınızdan kullanmak için bilgisayarınıza her hangi bir yazılım yüklemenize gerek kalmıyor. Yapmanız gereken tek şey Whatsapp isimli uygulamanın son sürümüne sahip olmak.

Android, Windows Phone veya Blackberry  kullanıcısı iseniz ve bilgisayarınızda Chrome isimli tarayıcıyı kullanıyorsanız burada ( tıkla ) bulunan QR kod yardımı ile kolayca bilgisayar üzerinden Whatsapp kullanabilirsiniz.

Kullanım

Kişisel bilgisayarınızdan Whatsapp kullanmak için öncelikle telefonunuzda yüklü olan uygulamanın ayarlarından WhatsApp web seçeneğini aktif etmelisiniz. Sonra bilgisayarınızda Chrome üzerinden web.whatsapp.com adresine girerek site içerisinde karşınıza çıkan QR Kodu telefonunuz ile okutmalısınız. Bu işlemlerin ardından telefonunuzda  Whatsapp üzerinden yaptığınız yazışmaları bilgisayarınızdan görebilir ve telefon kullanmadan yazışmaya devam edebilirsiniz.

70555 screenshot_441

Uygulama şu an için sadece Android, Windows Phone ve Blackberry kullanıcıları tarafından kullanılabilmekte. Whatsapp kurucusu Jan Koum’ın yaptığı açıklamaya göre Apple kullanıcıları bu özellikten şu an için yararlanamayacak. Bunun nedeni ise tamamen Apple’ın kısıtlamaları. Bilindiği üzere iOS işletim sistemi Android’e oranla daha kapalı bir yazılıma sahip. Bu yüzden Whatsapp’ın Apple kullanıcıları için ne zaman çıkacağı tam olarak bilinmemekle birlikte bu süreci belirleyen tarafın Apple olduğu belirtiliyor.

2 YORUMLAR

  1. İlk çıktığı günden beridir kullanıyorum whatsapp webi gerçekten çok pratik oldu iletişim için. Telefonuma whatsapptan bildirim geldiği anda hemen whatsapp webi açıyorum. Teşekkürler güzel anlatım için.

  2. Çok kaliteli ve pratik bir adım. Günümün çoğunu bilgisayar başında geçirdiğim için her an telefona bakmak yoruyordu beni. Şimdi bir sekmeden işi tamamlamak çok kolay. Bilgisayarıma bağlı olarak biraz darboğaz etse de sorun yaratmıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz